bcb wrzesień 2020

Kinnarps nagrodzony za kolejne produkty

Fotel Phaze
Do grona laureatów German Design Award 2018 r. dołączyły kolejne produkty z portfolio firmy Kinnarps.

Dwa produkty marki Skandiform, należącej do portfolio Kinnarps, otrzymały nagrodę German Design Award 2018. Jej laureatami są: Phaze - fotel autorstwa Karima Rashida oraz Matsumoto - stół zaprojektowany przez słynne trio designerów Claesson Koivisto Rune.

German Design Award jest wyjątkowo atrakcyjną nagrodą, ponieważ nie można się o nią ubiegać – trzeba zostać do niej nominowanym, co czyni ją jeszcze bardziej pożądaną – mówi Maria Lehmann, Manager Marketingu i Sprzedaży marki Skandiform, należącej do Grupy Kinnarps.

Fotel Phaze, design: KARIM RASHID

Phaze to fotel, który obejmuje użytkownika, zapewniając mu osobistą przestrzeń. Kilka elementów połączonych w jednym rzędzie tworzy piękny falisty kształt. Narysowałem ten fotel, myśląc o formie, która obejmuje filozofię zmysłowego minimalizmu i powtarzalność – powiedział Karim Rashid.

Stół Matsumoto, zaprojektowany przez trio Claesson Koivisto Rune

Przy pojedynczym stole Matsumoto mogą usiąść dwie osoby, ale umieszczenie kilku stołów w linii tworzy długi stół z jasno wyraźnie określonym miejscem dla siedzących. Nazwa stołu została wybrana przez designerów na cześć miasta na północny zachód od Tokio, gdzie trio Claesson Koivisto Rune zaprojektowało swój sklep flagowy, którego wnętrze wygrało German Desing Award w 2015 r.

German Design Award to międzynarodowa nagroda przyznawana przez Niemiecką Radę Wzornictwa (German Design Council). Nagradza na najwyższej jakości projekty produktów oraz narzędzi komunikacji przełomowych dla międzynarodowego środowiska designu. W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 5000 projektów z całego świata. 

 


0.0
Tagi: Kinnarps
Napisz pierwszy komentarz