bcb wrzesień 2020

Kolejna relokacja na poznańskim rynku

Kompleks Business Garden Poznań
Kompleks Business Garden Poznań
Firma Provident przeprowadza się do kompleksu biurowego Business Garden Poznań.

W Business Garden w Poznaniu firma Provident Polska zajmie blisko 680 mkw. powierzchni. W procesie relokacji najemcę reprezentowała firma doradcza Colliers International.

Przeprowadzka firmy Provident Polska do kompleksu Business Garden Poznań wpisuje się w nasilający się trend relokacji na poznańskim rynku biurowym. Nowe umowy stanowią 57 proc. popytu generowanego głównie przez firmy rozszerzające lub relokujące swoją działalność. Zapotrzebowanie na powierzchnię biurową w regionie rośnie już od trzech lat i utrzymuje się na wysokim poziomie również w 2017 r.  – mówi Sebastian Bedekier, dyrektor regionalny Colliers International w Poznaniu.

Provident Polska jest częścią międzynarodowej grupy finansowej International Personal Finance (IPF). Firma ciągle rozwija się na polskim rynku i wraz z rozwojem działalności zdecydowała się na przeniesienie siedziby do Business Garden Poznań. Do nowego biura najemca wprowadzi się 1 grudnia br. 

Kompleks BGP jest wyposażony w przyjazną dla użytkownika infrastrukturę. Dużym atutem jest funkcjonalność i wysoka jakość powierzchni. Biuro dla naszego oddziału w Business Garden Poznań zapewnia komfortowe warunki dla prowadzenia naszej działalności  – mówi Natalia Batóg, specjalista ds. najmu w Provident. 

Kompleks Business Garden Poznań docelowo zaoferuje łącznie ok. 88 000 mkw. powierzchni biurowej i usługowej w dziewięciu budynkach. Pierwszy etap inwestycji obejmuje cztery budynki biurowe o łącznej powierzchni 42 000 mkw. Został on oddany do użytku w 2015 r. Obecnie trwa realizacja drugiego etapu inwestycji, składającego się z pięciu biurowców, którego zakończenie planowane jest na koniec 2018 r. Deweloperem parków biznesowych Business Garden w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu jest firma Vastint Poland.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz