INTERBIURO logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoTétris Poland logoKontor logoVantage Development S.A. logoINTER-BUD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCOTEX Office Centre logoCity Space logoHAVRE Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoNowy Styl Group logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTorus logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoAluprof S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFYI Commercial Consulting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoARTSERVIS sp. z o.o. logoSpectra Development logoPodium Investment logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Kolejna odsłona inwestycji High5ive

|
High5ive - wizualizacja
High5ive - wizualizacja
Skanska rozpoczęła budowę trzeciego budynku krakowskiej inwestycji High5ive.

Przy Galerii Krakowskiej powstaje kompleks biurowy High5ive. Zaplanowano budowę pięciu budynków, z czego dwa już powstały, a trzeci ma być oddany do użytku w I kw. 2020 r. Cała przestrzeń biurowa całego kompleksu będzie wynosić 70 000 mkw. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia NS Moon Studio.

Trzeci obiekt ma liczyć 9 pięter naziemnych, dzięki którym dostarczy najemcom około 12 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Przy okazji powstanie też garaż podziemny pod czwarty budynek. Najemcy będą mogli skorzystać z usługi concierge, dzięki którym możliwe stanie się załatwienie spraw prywatnych, np. odbiór ubrań z pralni. Cały kompleks biurowy budowany jest w zgodzie z najwyższymi standardami budownictwa. Oprócz certyfikatu LEED na poziomie Gold, będzie ubiegał się również o certyfikat „Obiekt bez barier”. To znaczy, że projekt będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych, seniorów, rodziców z dziećmi oraz osób, które nie posługują się językiem polskim. 

W tej części Krakowa inwestor przewidział ciekawie zagospodarowaną przestrzeń miejską. W 2018 r., po ukończeniu I etapu inwestycji, tereny przy powstającym parku biurowym High5ive zaczną się zielenić, dzięki zasadzeniu kilkudziesięciu różnych gatunków roślin. Nad wjazdem do tunelu, który prowadzi do Ronda Mogilskiego ma powstać zielona wyspa ze strefą wypoczynku i miejscem do pracy coworkingowej. Nieopodal niej przewidziana jest budowa małej sceny. 

Nie zabraknie również infrastruktury dla miłośników sportu. Dla rowerzystów w budynku D ma powstać centrum rowerowe High5ive z parkingiem dla 200 rowerów i prysznice. W całym kompleksie znajdzie się też mała architektura, poidełka dla zwierząt oraz udogodnienia w postaci ładowarek do smartfonów. 

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
mantra