Business House logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAluprof S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoSpectra Development logoVantage Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoNowy Styl Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTétris Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFYI Commercial Consulting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTorus logoPodium Investment logoINTERBIURO logoUNIMOR Development S.A. logoKontor logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoINTER-BUD logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoOlivia Business Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Ruchomy wieżowiec – architektura przyszłości w Londynie

Obracający się o 360 stopni drapacz chmur, znany pod nazwą „Dynamiczna Wieża”, powstanie w Londynie. Autorem projektu imponującego wieżowca jest włoski architekt David Fisher.

Liczący 80 pięter drapacz chmur ma osiągnąć wysokość 420 metrów. Jeżeli dojdzie do realizacji projektu, budynek będzie najwyższym drapaczem chmur w Wielkiej Brytanii. Każde piętro będzie obracało się wolno niezależnie od pozostałych. Niektóre kondygnacje mają ruszać się zgodnie z ruchem zegara, inne – w przeciwnym kierunku. Osoby, znajdujące się w środku budynku, nie będą odczuwały żadnych perturbacji, związanych z obracaniem się poszczególnych pięter.

Poniżej załączamy link do oficjalnego filmu o Dynamicznym Wieżowcu:


Projekt Dynamicznej Wieży po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 2008 r. Pierwotnie miał zostać zrealizowany w Dubaju.

Za realizację koncepcji Dynamicznej Wieży odpowiedzialna jest Dynamic Group. Nie znamy jeszcze szczegółów, dotyczących inwestycji.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra