Tork

Wola staje się nowym centrum biznesowym stolicy

|
Warszawa (fot. pixabay.com)
Warszawa (fot. pixabay.com)
Nowe centrum biznesowe rozwija się na zachodzie Warszawy. Zawdzięcza to dobrej komunikacji i nowoczesnej powierzchni biurowej.

Wola staje się biznesowym centrum Warszawy. Na powierzchni 260 ha znajduje się 38 budynków biurowych oferujących 605 000 mkw. (250 000 mkw. powstało w ciągu ostatnich 5 lat). Obecnie pracuje tam 55 tys. osób. W ciągu kolejnych 5 lat w planach jest powstanie dodatkowych miejsc pracy, a liczba zatrudnionych ma wynosić blisko 115 tys. osób. W poprzednich 3 latach na Woli podpisano umowy najmu na 360 000 mkw., w tym 280 000 mkw. zawierały nowe umowy. 

Przy zabudowie przestrzeni kolejnymi biurowcami brany jest pod uwagę dojazd. Plany budowy drugiej linii metra w zachodniej dzielnicy Warszawy stały się motorem napędowym do rozwoju w sektorze inwestycji biurowych. Okazuje się, że co trzeci pracownik wolskich biur dojeżdża do pracy samochodem, a reszta korzysta z usług komunikacji miejskiej.

Według ekspertów najbardziej rozwojową dzielnicą biurową w Polsce jest właśnie Wola. Jak wskazują badania w ciągu przyszłych kilkudziesięciu miesięcy powierzchnia lokali biurowych może wynieść aż milion mkw. Obecnie na Woli trwa budowa kolejnego kompleksu biurowo-usługowego, jakim jest Wola Retro przy ul. Siedmiogrodzkiej i Skierniewickiej. Biurowiec ma być gotowy w III kw. 2019 r. Nowy projekt będzie składać się z dwóch części: odnowionego budynku i dwóch dodatkowych biurowców, o wspólnym metrażu 24 500 mkw. i powierzchni piętra 3300 mkw.

To świetne miejsce z historią – budynek biurowy, autorstwa Lacherta i Szanajcy, czołowych przedwojennych polskich architektów modernistów, wybudowany w 1938–1939 roku, który zachował swój walor biznesowy do dzisiaj. Kiedy przymierzaliśmy się do zakupu tego terenu, robiliśmy analizę, patrzyliśmy, czy da się z tego coś zrobić i wyszło nam, że przy pracach aranżacyjnych i przebudowie uda się zaadaptować ten przedwojenny biurowiec do wyśrubowanych, dzisiejszych wymagań naszych najemców – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Tomasz Wróbel, członek zarządu LC Corp.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra