Assa Abloy

Biurowiec jeszcze niegotowy, a już przyciąga najemców

The Warsaw HUB
The Warsaw HUB - wizualizacja
Do zakończenia budowy The Warsaw HUB zostały jeszcze dwa lata. Mimo to ponad 30 proc. powierzchni inwestycji jest już wynajęte.

Inwestycja The Warsaw HUB cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony najemców. Wynajęte lub zarezerwowane jest już 33 proc. powierzchni całego kompleksu, czyli niemal 38 000 mkw. Wśród najemców znalazła się m.in. jedna z największych sieci hotelarskich na świecie, czyli InterContinental Hotels Group (IHG). W kompleksie The Warsaw HUB znajdą się dwie marki tego operatora: Crowne Plaza oraz Holiday Inn Express. W 86-metrowej wieży kompleksu powstanie ponad 430 komfortowych pokoi i apartamentów. Będzie to największy obiekt zarządzany przez IHG w Polsce, a także drugi pod względem wielkości budynek hotelowy w Warszawie. W hotelach znajdą się kawiarnie, bary oraz fitness club. Obie sieci zajmą w The Warsaw HUB ponad 21 000 mkw. Ghelamco podpisało także pierwsze listy intencyjne dotyczące prawie 15 500 mkw. powierzchni biurowej. Najemcy są również zainteresowani przestrzeniami usługowymi – zarezerwowano już 1500 mkw. Wkrótce zostaną zawarte umowy najmu. 

Już dziś możemy ogłosić, że The Warsaw HUB cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tej chwili mamy pozyskanych najemców na blisko 38 000 mkw. Oznacza to, że 33 proc. powierzchni kompleksu wynajęto lub zarezerwowano na ponad 2 lata przed oddaniem inwestycji do użytku – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

The Warsaw HUB powstaje tuż przy rondzie Daszyńskiego na warszawskiej Woli. Kompleks będzie składał się z trzech wysokościowców: dwóch 130-metrowych wież biurowych i 86-metrowego budynku, w którym znajdą się hotele. Obiekty będą połączone wspólną 5-kondygnacyjną podstawą. Planowany termin zakończenia inwestycji to początek 2020 roku.

Charakter inwestycji The Warsaw HUB opiera się na idei huba, czyli wielkiego węzła zarówno funkcjonalnego, jak i komunikacyjnego. W sąsiedztwie kompleksu krzyżują się ze sobą różne szlaki i środki komunikacyjne (metro, tramwaje, autobusy, koleje i duże arterie samochodowe). 

W kompleksie będą dostępne funkcje potrzebne do działania nowoczesnych korporacji oraz startupów. Na powierzchni 113 000 mkw. oprócz hoteli znajdą się także przestrzenie biurowe, centrum konferencyjne, powierzchnie usługowe i centrum fitness. W The Warsaw HUB będzie funkcjonować także przestrzeń coworkingowa MeetDistrict. Docelowo w The Warsaw HUB będzie także funkcjonowało centrum współpracy startupów i korporacji – The Heart Warsaw, które obecnie swoją siedzibę ma w Warsaw Spire. 

 


0.0
Tagi: Ghelamco
Napisz pierwszy komentarz