Assa Abloy

Cresa w Gdańsku

Michał Rafałowicz, Cresa Poland
Michał Rafałowicz, Cresa Poland
Cresa otwiera trzecie biuro w Polsce. Tym razem pora na Gdańsk. Biuro firmy będzie znajdować się w biurowcu Olivia Business Centre.

Cresa to największa na świecie firma doradcza na rynku nieruchomości świadcząca usługi agencyjne wyłącznie na rzecz najemców. Cresa w Polsce wystartowała jesienią br., a już otworzyła swoje trzecie biuro. Nowy oddział powstał w Gdańsku.

Trójmiasto to prężnie rozwijający się rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce, odnotowujący ciągłe wzrosty. Aglomeracja trójmiejska jest szczególnie popularna wśród branży BPO i SSC, obecnie działa w niej ponad 120 centrów operacyjnych – powiedział Bartek Włodarski, Partner, Dyrektor działu Reprezentacji Najemców Biurowych w firmie Cresa Polska.

Gdańsk to trzecia lokalizacja w Polsce, w której Cresa otworzyła swoje biuro. Wcześniej powstały one w Warszawie i Wrocławiu. Nowym biurem będzie zarządzał Michał Rafałowicz. Jest on doświadczonym specjalistą rynku nieruchomości, szczególnie w obszarze inwestycji przemysłowych i magazynowych. Poprzednio pracował w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Posiada licencję specjalisty ds. zamówień publicznych. Michał Rafałowicz jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego i studiów podyplomowych na Uniwersytecie Gdańskim, Politechnice Gdańskiej i Glyndŵr University w Walii.

Dynamiczny rozwój trójmiejskiego rynku nieruchomości komercyjnych to efekt dużej aktywności lokalnych i międzynarodowych deweloperów. Jak pokazują ostatnie badania, ponad 36 proc. dyrektorów i prezesów firm uważa Trójmiasto za główny kierunek relokacji. Wydaje się, że jedynym ograniczeniem dla inwestorów może być niewielka ilość powierzchni biurowej dostępnej dla debiutantów zainteresowanych wejściem na rynek trójmiejski, ponieważ firmy już obecne na nim odnotowują dwucyfrowy wzrost w skali roku – mówi Michał Rafałowicz, Dyrektor Regionu Pomorskiego firmy Cresa, oddział w Trójmieście.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz