Mindspace podbija USA

Po sukcesach w Europie przyszła pora na ekspansję Mindspace do Stanów Zjednoczonych. Pierwsze przestrzenie coworkingowe powstaną w San Francisco oraz w Waszyngtonie. Z obu lokalizacji bez dodatkowych kosztów będą mogli korzystać członkowie Mindspace Koszyki w Warszawie.

Mindspace to operator przestrzeni coworkingowych, który zrzesza społeczność liczącą ponad 10 000 członków (pracowników innowacyjnych zespołów projektowych, startupów, małych i średnich firm, podmiotów inwestycyjnych oraz przedsiębiorców i freelancerów). Po ekspansji na rynkach europejskich przyszła pora na USA. W Stanach Zjednoczonych zostaną otwarte dwie lokalizacje: w San Francisco i Waszyngtonie. 

Przestrzeń Mindspace w San Francisco zostanie otwarta w II kw. 2018 r. Będzie ona zlokalizowana w Market Center Building przy 575 Market St. zajmując trzy piętra o łącznej powierzchni ponad 3300 mkw. i pomieści do 600 członków. 

Z kolei, powierzchnia coworkingowa Mindspace Washington D.C. będzie się znajdować w budynku One Franklin Square przy 1301 K St., NW. Budynek ten jest również siedzibą The Washington Post. Otwarcie Mindspace Washington D.C. zaplanowano również na II kw. 2018 r. Przestrzeń zajmie powierzchnię blisko 3000 mkw. i została zaprojektowana dla ponad 500 osób. 

Ekspansja do Stanów Zjednoczonych to dla Mindspace znaczący kamień milowy. Po sukcesie naszych rozwiązań coworkingowych w Europie wierzę, że amerykańskie firmy, startupy i przedsiębiorcy będą mile zaskoczeni proponowanym przez nas standardem. Oferujemy formułę plug&play, co oznacza, że firmy mogą poświęcić czas na swój biznes i jego rozwój, podczas gdy my zadbamy o resztę. Członkowie społeczności Mindspace mogą korzystać z prywatnych biur, lounge, sal konferencyjnych wyposażonych w najnowszą technologię, w pełni zaopatrzonych kuchni, czy też organizowanych co tydzień wydarzeń społecznych. W 2018 r. planujemy ogłosić kolejne lokalizacje Mindspace na rynku amerykańskim. Uważnie obserwujemy także możliwości na polskim rynku – komentuje Dan Zakai, współzałożyciel i prezes zarządu Mindspace.

Właścicielem budynku Market Center jest Equity Office, które posiada ponad 4,6 mln mkw. powierzchni biurowej w kluczowych metropoliach Stanów Zjednoczonych. Z kolei, budynkiem One Franklin Square zarządza jego właściciel, Hines. Hines obecny jest w 201 miastach i 21 krajach, w których kontroluje aktywa o wartości ok. 100 mld USD.

Obie transakcje obsługiwała firma JLL

 


0.0
Tagi: Mindspace
Napisz pierwszy komentarz