bcb wrzesień 2020

Mindspace podbija Holandię

Mindspace Amsterdam
Mindspace przejmuje holenderskiego lidera coworkingu i wchodzi na na tutejszy rynek.

Mindspace wchodzi na kolejny rynek. Globalny operator przestrzeni coworkingowych ogłosił nabycie udziałów w KleinKantoor (KK). Wszystkie dotychczasowe oraz nowo powstałe przestrzenie coworkingowe KleinKantoor na terenie Holandii będą należeć do marki Mindspace. Firmą doradczą w tej transakcji dla Mindspace był Dentons Boekel N.V wspólnie z Meitar Liquornik Geva Leshem Tal, natomiast Van Diepen – Van der Kroef obsługiwał KleinKantoor.

Amsterdam słynie z silnego wzrostu gospodarczego i bardzo niskiej dostępności powierzchni biurowych. Jest jednym z tych miast europejskich, w których występują wysokie bariery wejścia na rynek. Założyciel KleinKantoor, pan Emiel Doorgeest wspólnie z Grupą Firm RJB, stworzył imponujące portfolio doskonale zlokalizowanych przestrzeni coworkingowych, znajdujących się w historycznych zabudowaniach – powiedział Dan Zakai, CEO i współzałożyciel Mindspace. 

KleinKantoor jest jednym z największych operatorów wysokiej klasy powierzchni coworkingowych w Holandii. Obecnie posiada on siedem lokalizacji w Amsterdamie i Utrechcie. Działając wspólnie z Mindspace, wzmacniamy naszą pozycję wiodącego operatora w Holandii. Podnosimy poprzeczkę, by zapewnić naszym członkom jeszcze lepsze, niezapomniane doświadczenie, jakim jest praca w przestrzeniach coworkingowych, w inspirującym środowisku, unikalnym dla rozwiązań oferowanych przez Mindspace. Wraz z całym zespołem KleinKantoor, jesteśmy zachwyceni i zaszczyceni dołączeniem do Mindspace – komentuje Emiel Doorgeest, założyciel KleinKantoor.

Przejęcie KleinKantoor, wzmocni również pozycję Mindspace jako jednego z kluczowych dostawców rozwiązań coworkingowych w Europie. Jego portfolio powiększy się bowiem do 25 lokalizacji i ponad 80 000 mkw. zarządzanej powierzchni na całym świecie. W Europie operator jest już obecny w 6 krajach i 12 miastach. Przestrzenie KleinKantoor będą funkcjonować pod marką Mindspace. Niektóre z nich zostaną całkowicie przearanżowane, tak by nawiązywały do stylu i charakteru Mindspace. Firma wprowadzi także swoje globalne standardy dotyczące zarządzania i designu, które stosowane są obecne w pozostałych lokalizacjach. 

 


0.0
Tagi: Mindspace
Napisz pierwszy komentarz