Archicom logoNowy Styl Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoTétris Poland logoPorto Office A Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoTorus logoHAVRE Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoSpectra Development logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAluprof S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPodium Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOlivia Business Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBusiness House logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoForbo Flooring Systems Polska logoUNIMOR Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoKontor logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCity Space logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVantage Development S.A. logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com
Colliers International przygotował przewodnik po bożonarodzeniowych targach, które odbywają się w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

W regionie Europy Środkowo-Wschodniej z roku na rok rośnie popularność jarmarków świątecznych. Odbywają się one w każdym z większych miast Europy. Najczęściej targi trwają od końca listopada do pierwszych dni stycznia, a w krajach, w których obowiązuje kalendarz juliański to nawet do końca stycznia. W Polsce co roku targi bożonarodzeniowe odwiedza łącznie nawet około 8-9 mln osób. Najczęściej w ofercie tego typu jarmarków znajdują się tradycyjne produkty spożywcze, wędliny, dania regionalne, wypieki, słodkości, różne ozdoby świąteczne i rękodzieło. Często ofertę targów wzbogacają imprezy kulturalne i rozrywkowe.

Które targi warto odwiedzić?

W ubiegłym roku Najlepszym Europejskim Jarmarkiem Świątecznym, według Best European Destinations Organization, był targ w Zagrzebiu. Ta sama organizacja tytuł najpiękniejszej choinki w Europie przyznała drzewku, które zdobiło Plac Katedralny w Wilnie. Choinkę można było z łatwością dostrzec z samolotu, bowiem 27-metrowe drzewko było przystrojone 70 000 światełek i 900 zabawkami bożenarodzeniowymi.

Największy jarmark w regionie CEE odbywa się we Wrocławiu. Jest to też najpiękniejszy trag świąteczny w Polsce. Na mieszkańców i turystów czeka tu 150 stoisk, na których można znaleźć np. pierniki, grzańce, tradycyjne dania kuchni polskiej. Świąteczny klimat tworzą także liczne koncerty, parady, spotkania z Mikołajem oraz imprezy dla dzieci.

Z kolei, najmniejszy jarmark w regionie CEE odbywa się w Belgradzie. Na 30 stoiskach odwiedzający również mogą skosztować różnych wyrobów cukierniczych, grzanego wina itd. W ofercie handlowej znajdują się również ozdoby świąteczne czy tradycyjne wyroby z wełny.

Jarmarkowe stawki najmu

Czynsze najmu stoisk różnią się w każdym kraju. Zależą one od takich czynników, jak np. lokalizacja, atrakcyjność jarmarku dla potencjalnych najemców oraz marketing i reklama wydarzenia. Dzienne stawki za wynajem powierzchni na jarmarku świątecznym wahają się od 60 do 120 EUR. Najwięcej trzeba zapłacić za wynajem stoiska w Pradze.

 

Więcej informacji o najpiękniejszych świątecznych jarmarkach w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej znajduje się w przygotowanym przez Colliers International przewodniku. Zachęcamy do lektury!

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra