Giant

Już inwestują na terenie Młodego Miasta

Nadchodzą długo oczekiwane inwestycje na terenie Młodego Miasta w Gdańsku. Już wkrótce obok Europejskiego Centrum Solidarności powstanie nowy biurowiec.

Inwestorem nowego biurowca jest powiązana z RWS Investment Group spółka Eternum, zaś generalnym wykonawcą budynku została Korporacja Budowlana Doraco. Obiekt powstaje przy skrzyżowaniu ul. Jaracza i Nowomiejskiej. Jego łączna powierzchnia użytkowa wyniesie blisko 7000 mkw. Biurowiec będzie miał 8 kondygnacji naziemnych i jedną podziemną, na której powstaną miejsca parkingowe. Parter budynku zostanie przeznaczony na lokale usługowe, dostępne bezpośrednio z ulicy. Pozostałe kondygnacje będą oferować powierzchnie biurowe klasy A. Biurowiec będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie bardzo dobrym.

Młode Miasto to bardzo atrakcyjny teren w ścisłym centrum miasta, który długo czekał na swoją szansę zagospodarowania. Jednocześnie, z uwagi na wartość sentymentalną, wynikającą z wydarzeń historycznych, które miały miejsce na terenie Stoczni Gdańskiej, jesteśmy świadomi ogromnych oczekiwań gdańszczan od jakości i charakteru powstającej tu dzielnicy. Cieszymy się, że będziemy mieć swój udział w rozwoju tak ważnego obszaru Gdańska – mówi Andżelika Cieślowska, Prezes Zarządu Korporacji Budowlanej Doraco.

Za projekt obiektu odpowiada warszawska pracownia APA Wojciechowski. Budynek będzie się wyróżniał ciekawą architekturą, inspirowaną industrialnym klimatem dawnej Stoczni Gdańskiej. Biurowiec zgodnie z planem na zostać oddany do użytku wiosną 2019 roku.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz