Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

Centrum usług biznesowych krok po kroku

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com
Firmy Cushman & Wakefield oraz Hays Poland we współpracy z HB Reavis i Bene przygotowały przewodnik dla sektora usług biznesowych.

Premiera „Przewodnika dla firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu” odbyła się podczas VII edycji Property Forum w Warszawie. Opracowanie przygotowały: międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield oraz Hays Poland we współpracy z HB Reavis i Bene.

Jak wynika z szacunków ABSL do 2020 roku w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu będzie zatrudnionych ponad 300 tys. osób. Obecnie najwięcej biur firm zagranicznych znajduje się w Warszawie, ale centra chętnie zakładane są również w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Trójmieście, a także i w mniejszych miastach, jak Rzeszów czy Lublin. Świadczą one usługi w czterech głównych segmentach tj. outsourcing (BPO), usługi wspólne (SSC), IT oraz badania i rozwój (R&D).

Centra usług biznesowych to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów polskiej gospodarki, dlatego ważne jest wybranie odpowiedniego biura. Miejsce to musi odpowiadać na potrzeby firmy i jej pracowników. Rodzi się więc pytanie, jakie powinno ono być? Opracowanie przygotowane przez Cushman & Wakefield i Hays Poland przy wsparciu partnerów – firm Bene i HB Reavis zawiera wskazówki dotyczące optymalnej lokalizacji oraz aranżacji nowego biura, działań prawnych czy HR i stanowi wsparcie dla każdej firmy podejmującej decyzję o stworzeniu nowego centrum usług.

Z opracowania można dowiedzieć się np.: jak najlepiej przygotować się do stworzenia nowego centrum usług dla biznesu, jak dzięki lokalizacji można stworzyć wizerunek atrakcyjnego pracodawcy i jak uczynić z biura ważny element employee brandingu, czym należy kierować się przy wyborze miejsca prowadzenia biura, aby zwiększyć retencję pracowników oraz jakie trendy rynkowe wpływają na rynek powierzchni biurowych w Polsce? W raporcie znajdują się także podstawowe informacje dotyczące zakładania działalności gospodarczej, z zakresu prawa pracy, zawierania umów najmu, a także możliwości pozyskania ulg i dotacji.

Partnerami projektu są Bene i HB Reavis, zaś patronem publikacji jest Pro Progressio. Patronami medialnymi opracowania są Grupa PTWP, organizator konferencji Property Forum Warsaw, Outsourcing Portal oraz Aspire.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz