Proton Office

EKO Złoty kompleks biurowy

Platinium Business Park
Platinium Business Park
Zakończył się proces certyfikacji kompleksu biurowego Platinium Business Park. Każdy z budynków został akredytowany w systemie LEED z oceną Gold.

Każdy z pięciu budynków wchodzących w skład Platinium Business Park otrzymał certyfikat LEED Gold, a tym samym zakończył się proces certyfikacji całego kompleksu biurowego. Proces certyfikacji obiektu przeprowadziła międzynarodowa firma doradcza Colliers International.

Cieszymy się, że cały Platinium Business Park został akredytowany w systemie LEED i otrzymał wysoką ocenę Gold. Jesteśmy zadowoleni z ukończenia procesu certyfikacji, który pokazuje nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój, budowanie lojalności najemców i zmniejszanie negatywnego wpływu na środowisko. Jesteśmy dumni, że to Platinium Business Park został pierwszym certyfikowanym kompleksem biurowym w Polsce – mówi Meike Feistkorn, Senior Asset Manager w Allianz Real Estate Germany.

Proces certyfikacji kompleksu biurowego Platinium Business Park rozpoczął się w 2016 roku. W ciągu jednego roku certyfikaty uzyskały 4 z 5 budynków kompleksu, zaś ostatni biurowiec - Platinium Business Park 5 – otrzymał certyfikat Core and Shell już na etapie budowy.

Platinium Business Park z 4 certyfikatami EBOM (Existing Building Operations and Maintenance) jest pierwszym w Polsce istniejącym kompleksem biurowym certyfikowanym w programie LEED Campus, dostosowanym do różnych budynków zlokalizowanych na jednym terenie. Certyfikat ujednolica procedury, zapewniając spójną, proekologiczną strategię zarządzania nieruchomością.

Praca nad ujednoliceniem procedur i polityk w kompleksie Platinium Business Park usprawniła proces certyfikacji i umożliwiła stworzenie zrównoważonej strategii uwzględniającej komfort najemców, wpływ na środowisko i aspekty ekonomiczne. Bliska współpraca z zarządcami nieruchomości i managerami technicznymi pozwoliła na poprawę efektywności energetycznej o 20 proc. w 4 budynkach, co przekłada się na roczną redukcję emisji dwutlenku węgla o 1620 ton, czyli rocznej emisji CO2 wyprodukowanego przez 620 samochodów – mówi Andrzej Gutowski, specjalista ds. certyfikacji w Colliers International.

Platinium Business Park składa się z pięciu budynków biurowych klasy A o łącznej powierzchni najmu 58 400 mkw. Kompleks zlokalizowany jest w Warszawie w pobliżu u zbiegu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej. Platinium Business Park należy do Allianz i jest zarządzany przez Allianz Real Estate Germany

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz