City Space logoHAVRE Sp. z o.o. logoPodium Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSpectra Development logoForbo Flooring Systems Polska logoCOTEX Office Centre logoTétris Poland logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoUNIMOR Development S.A. logoTorus logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoINTER-BUD logoARTSERVIS sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVantage Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoAluprof S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArchicom logoKontor logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Złoty kompleks biurowy

Platinium Business Park
Platinium Business Park
Zakończył się proces certyfikacji kompleksu biurowego Platinium Business Park. Każdy z budynków został akredytowany w systemie LEED z oceną Gold.

Każdy z pięciu budynków wchodzących w skład Platinium Business Park otrzymał certyfikat LEED Gold, a tym samym zakończył się proces certyfikacji całego kompleksu biurowego. Proces certyfikacji obiektu przeprowadziła międzynarodowa firma doradcza Colliers International.

Cieszymy się, że cały Platinium Business Park został akredytowany w systemie LEED i otrzymał wysoką ocenę Gold. Jesteśmy zadowoleni z ukończenia procesu certyfikacji, który pokazuje nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój, budowanie lojalności najemców i zmniejszanie negatywnego wpływu na środowisko. Jesteśmy dumni, że to Platinium Business Park został pierwszym certyfikowanym kompleksem biurowym w Polsce – mówi Meike Feistkorn, Senior Asset Manager w Allianz Real Estate Germany.

Proces certyfikacji kompleksu biurowego Platinium Business Park rozpoczął się w 2016 roku. W ciągu jednego roku certyfikaty uzyskały 4 z 5 budynków kompleksu, zaś ostatni biurowiec - Platinium Business Park 5 – otrzymał certyfikat Core and Shell już na etapie budowy.

Platinium Business Park z 4 certyfikatami EBOM (Existing Building Operations and Maintenance) jest pierwszym w Polsce istniejącym kompleksem biurowym certyfikowanym w programie LEED Campus, dostosowanym do różnych budynków zlokalizowanych na jednym terenie. Certyfikat ujednolica procedury, zapewniając spójną, proekologiczną strategię zarządzania nieruchomością.

Praca nad ujednoliceniem procedur i polityk w kompleksie Platinium Business Park usprawniła proces certyfikacji i umożliwiła stworzenie zrównoważonej strategii uwzględniającej komfort najemców, wpływ na środowisko i aspekty ekonomiczne. Bliska współpraca z zarządcami nieruchomości i managerami technicznymi pozwoliła na poprawę efektywności energetycznej o 20 proc. w 4 budynkach, co przekłada się na roczną redukcję emisji dwutlenku węgla o 1620 ton, czyli rocznej emisji CO2 wyprodukowanego przez 620 samochodów – mówi Andrzej Gutowski, specjalista ds. certyfikacji w Colliers International.

Platinium Business Park składa się z pięciu budynków biurowych klasy A o łącznej powierzchni najmu 58 400 mkw. Kompleks zlokalizowany jest w Warszawie w pobliżu u zbiegu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej. Platinium Business Park należy do Allianz i jest zarządzany przez Allianz Real Estate Germany

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra