bcb wrzesień 2020

EKO V.Offices w gronie najlepszych

Biurowiec V. Offices
Biurowiec V. Offices
Krakowski V.Offices wśród najlepszych biurowców na świecie. Obiekt został nominowany w dwóch kategoriach do nagród BREEAM Awards 2018.

V.Offices w Krakowie to jeden z sześciu najlepszych projektów komercyjnych na świecie. Biurowiec został nominowany w dwóch kategoriach do prestiżowych nagród BREEAM Awards 2018. Plebiscyt ten wyróżnia nieruchomości z całego świata, które powstały z zachowaniem zasad zrównoważonego budownictwa. Nagrody BREEAM Awards przyznawane są przez organizację BRE. Organizacja ta działa już od 1921 r., a jej działalność skupia się na promowaniu idei zrównoważonego budownictwa. BRE jest jednostką certyfikującą w systemie oceny ekologicznej budynków BREEAM.

Biurowiec V. Offices został nominowany do nagrody BREEAM Awards 2018 w kategoriach: „Commercial Project – Design” oraz „Central and Eastern Europe” (przyznawanych w ramach wyróżnień regionalnych). Warto jednak zauważyć, że nominacja ta to nie jedynie wyróżnienie, które ostatnio otrzymał krakowski V.Offices. W grudniu biurowiec znalazł się także w opublikowanym przez BRE zestawieniu „Christmas Crackers” (lista najciekawszych projektów, które otrzymały certyfikat BREEAM w 2017 r.). V.Offices zostało wyróżnione jako jeden z dziesięciu najciekawszych projektów biurowych na świecie. 

Biurowiec V.Offices będzie miał sześć kondygnacji naziemnych oraz dwie podziemne. Jego całkowita powierzchnia najmu wyniesie 24 700 mkw. Pierwszy etap inwestycji zostanie oddany do użytku w I kw. 2019 r. V.Offices już na etapie projektowym uzyskał certyfikat BREAAM na poziomie Outstanding z wynikiem 90,57 proc. (najwyższa ocena w Polsce).

Do prestiżowej nagrody BREEAM Awards 2018 został nominowany także inny krakowski biurowiec - Podium Park. Więcej: Podium Park nominowany do BREEAM Awards. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz