Assa Abloy

Futurystyczny biurowiec przy Tischnera

Tischnera Office
Przy ul. Tischnera w Krakowie rozpoczęła się budowa nowego biurowca. Przyszłym najemcom zaoferuje on niemal 34 000 mkw. powierzchni.

Nieopodal skrzyżowania z ul. Zakopiańską Cavatina Holding rozpoczęła budowę nowego biurowca – Tischnera Office. Nazwa obiektu nawiązuje do jego lokalizacji. Główne wejście do budynku zaprojektowano od strony ul. Tischnera. Takie umiejscowienie obiektu pozwala na łatwy dojazd z różnych dzielnic Krakowa. W sąsiedztwie biurowca znajduje się przystanek autobusowy oraz pętla tramwajowa Łagiewniki. 

Budynek Tischnera Office wyróżniają przestronne tarasy, które zlokalizowane są na każdym piętrze powyżej 3. Zostaną one przeznaczone do dyspozycji najemców. Przestrzeń ta może służyć jako miejsce odpoczynku dla pracowników. 

Biurowiec został zaprojektowany na planie podkowy. W dwóch kondygnacjach podziemnych oraz na parterze powstaną miejsca parkingowe (ok. 700). Pozostała przestrzeń budynku (do 9 piętra) będzie przeznaczona na biura. Na przyszłych najemców czeka blisko 34 000 GLA.

Za projekt, generalne wykonawstwo oraz fit-out odpowiada Cavatina Holding, zaś proces komercjalizacji wspomaga firma doradcza CBRE. Cavatina Holding to deweloper, generalny wykonawca oraz biuro architektoniczne. Firma odpowiada za projekty w największych miastach Polski. W Krakowie w ubiegłym roku Cavatina oddała do użytku budynek Equal Business Park B, który został nagrodzony w plebiscycie Atut Krakowa dwoma nagrodami: Grand Prix oraz tytułem Najlepszego Obiektu Biurowego.

 


3.0
Napisz pierwszy komentarz