bcb wrzesień 2020

Nowatorskie środowisko pracy

Biuro firmy Dolby Poland w obiekcie Business Garden Wrocław
Biuro firmy Dolby Poland w obiekcie Business Garden Wrocław
Do wrocławskiego kompleksu Business Garden przeprowadza się Dolby Poland, która w biurowcu stworzy nowatorskie środowisko pracy.

Wrocławski Business Garden jest zlokalizowany przy ulicy Legnickiej 48. Kompleks oferuje 117 000 mkw. powierzchni. Składa się on z dziewięciu budynków biurowych wraz z pawilonem restauracyjnym i otaczającym je ogrodem. Biurowce wyposażone są w inteligentny system zarządzania budynkiem (oszczędność wody i energii elektrycznej połączona z systemem HVAC). W przyszłości planowane jest otwarcie przedszkola i centrum medycznego.

Dolby Laboratories poprzez innowacyjne badania i prowadzone prace inżynieryjne opracowuje nowatorskie rozwiązania w zakresie rozrywki i komunikacji dla ludzi na całym świecie. Na potrzeby nowego biura w Polsce firma wynajęła blisko 3500 mkw. powierzchni w kompleksie Business Garden we Wrocławiu. Całość prac związanych z przygotowaniem projektu architektonicznego oraz zarządzaniem projektem i kosztami nadzorowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield

Nowa siedziba firmy Dolby w Polsce to miejsce łączące sztukę i naukę. W biurze zastosowano m.in. zielone ściany pokryte instalacjami roślinnymi oraz wybudowano 12 laboratoriów oddzielonych od pozostałych pomieszczeń ścianami akustycznymi chroniącymi przed hałasem. 

Nowe biuro Dolby zostało zaprojektowane zgodnie z obwiązującymi trendami. Już sam proces projektowania został oparty na wnikliwej analizie i badaniach środowiska pracy, a także na wywiadach z pracownikami, którzy mieli szansę przedstawić swoje sugestie dotyczące wyobrażenia o funkcjonowaniu w nowej przestrzeni. Mamy nadzieję, że komfortowe i funkcjonalne warunki zaowocują wieloma innowacyjnymi pomysłami – mówi Marcin Golly, Associate w Dziale Project & Development Services, Cushman & Wakefield.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz