bcb wrzesień 2020

Budowa wychodzi z ziemi, a biura się sprzedają

SQ Business Center Wrocław - wizualizacja
SQ Business Center Wrocław - wizualizacja
Na rok przed oddaniem w SQ Business Center Wrocław zostało sprzedane niemal 40 proc. powierzchni.

Biurowiec SQ zlokalizowany jest przy ul. Stacyjnej. Ten 10-kondygnacyjny obiekt na wrocławski rynek dostarczy 5500 mkw. powierzchni. Jest to jeden z nielicznych budynków oferujących obok najmu długoterminowego, także zakup biura. SQ Business Center to inwestycja biurowa firmy FB ANTCZAK. Harmonogram budowy zakłada oddanie obiektu do użytku w I kw. 2019 r. W tej chwili rozpoczyna się budowa I piętra biurowca.

Rynek nowoczesnych powierzchni biurowych w Polsce w ostatnich latach skoncentrował się na ofercie biur pod wynajem. Inwestycje, które pozwalają na zakup powierzchni w standardzie klasy A indywidualnym przedsiębiorcom można policzyć dziś na palcach jednej ręki. Tymczasem coraz więcej firm rozważa zakup własnego lokalu. We Wrocławiu znajdziemy dziś nie więcej niż 10 inwestycji, w których możliwy jest zakup indywidualnych lokali w standardzie klasy A. Jeśli przyjrzymy im się bliżej, zobaczymy, że większość z nich usytuowana jest raczej na obrzeżach miasta. Centralne lokalizacje to często budynki poddane gruntownej rewitalizacji, a co za tym idzie odpowiednio droższe – mówi Marcin Trzciński z wrocławskiego biura Income Property

Jak zauważa Marcin Antczak, inwestor powstającego we Wrocławiu biurowca SQ Business Center: Własne biuro to rozwiązanie szczególnie istotne dla firm prowadzących prestiżową działalność, obsługującą klientów w formule stałej, długoletniej współpracy np. dla kancelarii prawnych. W tym wypadku kluczowy jest dobry, niezmienny adres, łatwość dojazdu z każdego zakątku miasta, czy możliwość wygospodarowania miejsc parkingowych dla klientów. Zakup własnego lokalu biurowego to także droga wybierana przez firmy stawiające na indywidualizm i pragnące wyróżnić się na rynku. Dowolna, nieskrępowana możliwość aranżacji przestrzeni to atut, którego nie zagwarantuje żadna umowa najmu.

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz