Inter-bud Fabryczna - duży

PHN trafi na giełdę

Skarb Państwa planuje prywatyzację Grupy PHN. W skład spółki wchodzi m.in. Polski Holding Nieruchomości S.A.

Już w styczniu Grupa PHN S.A. zapowiadała, że jeszcze w tym roku zadebiutuje na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pomysł wzbudził tym większe zainteresowanie, że spółka należy do grona największych na rynku nieruchomości.

Skarb Państwa pracuje w tej chwili nad dwoma nowymi transakcjami, nad wprowadzeniem Polskiego Holdingu Nieruchomościowego i Elektrowni PAK. Mamy nadzieję, że te transakcje uda się przygotować tak, żeby akcje spółek trafiły na warszawską giełdę – mówi Paweł Tamborski, wiceminister Skarbu Państwa.

Wybraliśmy doradców, podjęli oni prace. Spółki są zaangażowane w proces przygotowania. Praca wre – przekonuje wiceminister.

Dokładny termin prywatyzacji Grupy PHN owiany jest tajemnicą, przypadnie najwcześniej na koniec II kwartału.

Grupa PHN S.A. została utworzona w kwietniu ur. w efekcie połączenia spółek Skarbu Państwa z branży nieruchomościowej. Zgromadziła w swoim portfelu nieruchomości (w tym niezabudowane działki) warte ok. 2,3 mld PLN. W skład Grupy PHN S.A. wchodzą Polski Holding Nieruchomości S.A., Intraco S.A., Budexpo Sp. z o.o., Dalmor S.A. i Wrocławskie Centrum Prasowe S.A.

Do Skarbu Państwa należy 50 proc. akcji Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin i 100 proc. akcji Grupy PHN. W sumie Skarb Państwa ma udziały w ok. 270 spółkach. Większość z nich zostanie sprywatyzowana do końca przyszłego roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Park Project II
mantra