bcb wrzesień 2020

Rekomercjalizacja Blue Office z sukcesem

Blue Office przyciąga najemców. W obiekcie tym wynajęli oni ponad 10 000 mkw. powierzchni biurowej.

W ostatnim czasie w budynku biurowym Blue Office zostały podpisane nowe umowy najmu, które opiewają na ponad 10 000 mkw. Stanowią one ok. 30 proc. całej powierzchni biurowej, którą oferuje obiekt. Agentem wyłącznym do spraw komercjalizacji obiektu jest firma doradcza Savills.

Jednym z nowych najemców będzie firma OKIN Facility Polska, która specjalizuje się w usługach facility management (w tym technicznego zarządzania nieruchomościami oraz usługach porządkowych i konferencyjnych). W Blue Office wynajęła ona ok. 1400 mkw. W biurowcu tym swoją siedzibę będzie miała również firma GO Sport. Właściciel sieci sklepów sportowych w obiekcie zajmie ok. 1100 mkw. Do grona najemców budynku dołączył też Decsoft S.A. Jest to spółka z branży IT, która w Blue Office na swoje biuro wynajęła 650 mkw.

Spośród nowych najemców największą powierzchnię wynajmie operator fitness klubów Fit/One. Firma zadebiutuje tym samym na polskim rynku. W Blue Office zajmie ona blisko 5000 mkw. Będzie to największy pod względem powierzchni klub fitness w Polsce. Otwarcie Fit/One w Blue Office zaplanowane jest na grudzień 2018 r.

Dodatkowo dwie firmy zdecydowały się na przedłużenie dotychczasowych umów najmu. W Blue Office na dłużej pozostanie zaplecze biurowe firmy Castorama. W biurowcu wynajmuje ona 1600 mkw. powierzchni. Umowę najmu przedłużyła także firma ThyssenKrupp Elevator. W Blue Office producent urządzeń dźwigowych zajmuje 600 mkw. powierzchni.

Połączenie galerii handlowej z powierzchnią biurową to rozwiązanie, które jest bardzo dobrze odbierane przez wielu pracowników, m.in. dzięki wygodnemu dostępowi do bogatej oferty gastronomicznej i możliwości dokonania szybkich zakupów pierwszej potrzeby. Blue Office, jako część jednej z największych i najbardziej rozpoznawalnych galerii handlowych w Warszawie, jest dzięki temu atrakcyjnym obiektem dla najemców szukających korzystnych warunków najmu i dobrze skomunikowanej lokalizacji blisko centrum, dodatkowo z dużą liczbą bezpłatnych miejsc parkingowych – mówi Dariusz Karwański, dyrektor w dziale powierzchni biurowych, reprezentacja wynajmującego Savills. 

Biurowiec Blue Office oferuje niemal 32 000 mkw. powierzchni na pięciu kondygnacjach. Obiekt znajduje się przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Stanowi on część kompleksu handlowego Blue City. Pracownicy obiektu mogą korzystać z bezpłatnego parkingu, a także specjalnego programu lojalnościowego Projekt Sąsiad 2.0, który umożliwia korzystanie ze zniżek w sklepach w centrum handlowym. Budynek posiada certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good. Właścicielem obiektu jest spółka Blue Office Sp. z o.o.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz