Fabryka Mebli Biurowych MDD logoPorto Office A Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoINTERBIURO logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVantage Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoNowy Styl Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAluprof S.A. logoCOTEX Office Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCity Space logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKontor logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBusiness House logoTétris Poland logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPodium Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFYI Commercial Consulting logoTorus logoArchicom logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Kompleks B4B wynajęty niemal w całości

Bonarka for Business (B4B)
Bonarka for Business (B4B)
Krakowski kompleks biurowy Bonarka for Business jest już prawie w całości wynajęty. Wciąż dostępna jest powierzchnia biurowa w realizowanym obecnie budynku H.

Bonarka for Business (B4B) przyciąga najemców. Podpisane ostatnio nowe umowy najmu oraz przedłużenia obejmują łącznie ponad 5500 mkw. Budynek F wynajęty jest w ponad 97 proc., zaś poziom wynajmu pozostałych obiektów wynosi 100 proc. Kompleks biurowy Bonarka for Business nadal będzie się rozrastał. Obecnie trwa realizacja obiektu H. Będzie on gotowy w II kw. 2019 r. W najbliższych latach zaplanowano budowę kolejnych budynków B4B – I oraz J.

Budynki A i E zyskały dwóch nowych najemców, a kilku dotychczasowych zdecydowało się na przedłużenie umów najmu. Jedną z firm, która na dłużej pozostanie w krakowskim kompleksie biurowym jest Aleksander Mann Solutions. Lider usług z zakresu pozyskiwania i zarządzania talentami zdecydował się na wynajem dodatkowych 1548 mkw. na parterze i pierwszym piętrze budynku A. Tym samym biuro firmy zwiększyło swoją powierzchnię do 6658 mkw Aleksander Mann Solutions w B4B obecny jest od samego początku istnienia kompleksu, tj. od 7 lat.
Z kolei firma Skelia podjęła decyzję o relokacji z budynku E do budynku F. Specjalizująca się w rozwoju oprogramowania, inżynierii i outsourcingu firma wynajmuje łącznie ponad 1270 mkw. Tym samym zwiększyła zajmowaną powierzchnię o ponad 130 proc.
Swoje obecne biuro powiększy także Vsoft. Polska spółka akcyjna projektująca i wdrażająca autorskie oprogramowanie powiększy swoje obecne biuro o dodatkowe 510 mkw. Łącznie w budynku E wynajmuje ona 2287 mkw.
Do grona najemców B4B dołączył Unimil, który podpisał umowę najmu na 408 mkw. w budynku F. Firma należy do grupy LifeStyles Healthcare i jest globalnym liderem w produkcji prezerwatyw, lubrykantów oraz produktów pokrewnych.
Od 17 marca najemcy B4B będą mogą korzystać z usług nowego centrum fitness My Fitness Place.

Możliwość wynajęcia dodatkowej powierzchni biurowej lub całego budynku w związku z powiększeniem biura, bez konieczności wyprowadzania się z kompleksu, jest jedną z największych zalet B4B. Obecne umowy świadczą o zadowoleniu naszych najemców zarówno z parku biurowego, jak i usług zarządzania nieruchomościami. Aby zapewnić przestrzeń do dalszego rozwoju, kontynuujemy budowę ósmego budynku B4B, a później przystąpimy do realizacji kolejnych − I oraz J – powiedziała Beata Kokeli, dyrektor działu zarządzania aktywami Trigranit oraz dyrektor zarządzająca TriGranit Polska.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra