Ruszają prestiżowe targi dla inwestorów

6 marca 2012 r. rozpoczną się jedne z najważniejszych na świecie targów inwestycyjnych – MIPIN 2012. Tradycyjnie już reprezentacja Polski przedstawi swoją działalność podczas tegorocznej, 23. edycji targów.

MIPIM w Cannes (Francja) pełni rolę miejsca spotkań i forum wymiany doświadczeń dla uczestników rynku z branży nieruchomościowej. Targi stanowią szczególnie ważne wydarzenie dla osób, zainteresowanych inwestycjami w nieruchomości.

W tym roku organizatorzy spodziewają się19 tys. odwiedzających. Na powierzchni liczącej ok.17,500 m. kw. zaprezentują się wystawcy z 90 krajów, w tym 3806 tys. inwestorów i instytucji finansowych z 1130 firm. W ramach trwającego 4 dni przedsięwzięcia odbędzie ponad 60 konferencji z udziałem osób, podejmujących kluczowe decyzje w spółkach deweloperskich, spotkania z inwestorami i ekspertami w dziedzinie nieruchomości. Honorowym uczestnikiem targów MIPIN 2012 są Niemcy.

W trakcie naukowej części targów publiczności zostaną przedstawione aktualne trendy, panujące w branży nieruchomościowej, najnowsze projekty rozwojowe oraz problemy, z jakimi boryka się ten sektor gospodarki. Pewne novum będzie stanowiła tematyka innowacji technologicznych w budownictwie, nieruchomości na potrzeby sportu i logistyki. Na 6 marca zaplanowano m.in. panel dyskusyjny, poświęcony możliwościom inwestycyjnym w Polsce.

Ostatni dzień targów uświetni rozdanie nagród dla najciekawszych projektów, m.in. dla nieruchomości handlowych, biurowych, mieszkaniowych, obiektów przemysłowo-magazynowych i hotelowych.
 
Wśród polskich wystawców należy wymienić gospodarzy Euro 2012 oraz takie miasta, jak Częstochowa, Katowice, Kraków, Łódź i Szczecin. Ponadto zaprezentowane zostaną oferty inwestycyjne Bytomia, Gliwic, Gniezna, Gryfina, Pruszcza Gdańskiego, Rybnika, Sopotu i Zawiercia. Nie zabraknie przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego. Nabór na targi przeszły pomyślnie Urząd Gminy Czerwonak, Urząd Miasta Piły, Urząd Miejski w Śremie, Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina, Urząd Miasta Gniezna i Urząd Gminy Stare Miasto, a także Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski oraz Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji Sp. z o.o.  Swoją ofertę zaprezentuje Gdański Obszar Metropolitalny, reprezentowany przez utworzoną specjalnie z myślą o targach w Cannes Metropolitalną Ofertę Inwestycyjną (MOI).

Na liście wystawców, związanych z Polską, figurują Aareal Bank Ag, Atrium European Real Estate, Bank Zachodni WKB, Bre Bank Hipoteczny S.A., BZ WBK Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A., Coimpex Sp z o.o., Dragmor Sp. z o.o., Echo Investment SA, ECI-SKARBIEC Real Estate FIZAN, Eurohypo Ag, Goodman, Griffin Advisors Sp. z o.o., Hines, Inpgi, Neinver Polska Sp. z o.o., RREEF Real Estate czy SEGRO.
 
6 Marca – 9 Marca Cannes, Francja

Więcej informacji: www.mipin.com


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Danuta :
Miejmy nadzieję, że Polska skorzysta na tym... :)
7 marca 2012 10:26