Największe biurowce w Warszawie

|
Pięć największych biurowców w 2020 roku powstanie w stolicy
Pięć największych biurowców w 2020 roku powstanie w stolicy
W 2020 roku w Warszawie pojawi się pięć największych biurowców o łącznej powierzchni ponad 202 tys. mkw.

W 2020 roku w Warszawie pojawi się pięć największych biurowców o łącznej powierzchni ponad 202 tys. mkw. Tak ogromną wartość można przyrównać do 28 boisk do piłki nożnej. Te największe inwestycje to Mennica Legacy Tower, Varso II, Skyliner, The Warsaw HUB oraz DSV HQ


Warszawa powierzchniami biurowymi płynąca 


Na mapie Warszawy w 2020 roku ma pojawić się 19 nowych biurowców. Ich łączna powierzchnia wyniesie ok. 423 tys. mkw. Obiekty, które zostaną oddane do użytku w innych miastach regionalnych, będą miały znacznie mniejszą powierzchnię biurową. Szacuje się, że dziesięć spośród największych inwestycji poza stolicą dostarczy ok. 207 tys. mkw. powierzchni najmu. 


Warszawa nie zamierza oddawać palmy pierwszeństwa. W tym roku zdeklasuje inne regiony pod względem nowopowstałej przestrzeni do pracy. To otwarcia, na które długo i niecierpliwie czekało wielu najemców, którzy zderzali się ze znaczącą luką podażową, szczególnie w centrum stolicy. Jednocześnie rynek biurowy w naszym kraju cały czas intensywnie rozwija się w innych dużych miastach, szczególnie w Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu. Mają one ogromny potencjał, dzięki któremu coraz częściej ściągają wzrok inwestorów. Rok 2020 jest wyjątkowy pod względem nowych otwarć na warszawskim rynku biurowym, jednak przewiduję, że w kolejnych latach pozostałe miasta będą coraz bardziej deptać stolicy po piętach – podkreśla Mikołaj Sznajder, Dyrektor Działu Powierzchni Biurowych CBRE.

 
Największe biurowce w Warszawie


Największy biurowiec w Polsce, który zostanie oddany do użytku w 2020 roku, to Mennica Legacy Tower. Do dyspozycji najemców oddanych zostanie ponad 46 tys. mkw. powierzchni biurowej. 32-piętrowy wieżowiec zlokalizowany jest na warszawskiej Woli, w centrum miasta. 
Centrum stolicy wzbogaci się również o budynek Varso II przy ul. Chmielnej. Natomiast przy stacji metra Rondo Daszyńskiego oddany do użytku zostanie Skyliner. Każdy z nich zaoferuje ok. 44 tys. mkw. powierzchni biurowej. 
Panoramę stolicy urozmaici również The Warsaw HUB oraz DSV HQ. Pierwszy obiekt znajduje się w centrum, drugi natomiast na Służewcu. Łączna powierzchnia tych pięciu wieżowców wyniesie ok. 202 tys. mkw. Jest to wielkość porównywalna z powierzchnią 28 boisk piłkarskich.  


Biurowce w innych miastach regionalnych Polski 


W miastach regionalnych dziesięć największych biurowców, które zostaną oddane do użytku w 2020 roku, udostępnią najemcom łącznie ok. 207 tys. mkw. powierzchni. Pięć największych inwestycji poza Warszawą to: Face 2 Face II w Katowicach, Olivia Prime B i Wave phase I w Gdańsku, Centrum Południe I we Wrocławiu oraz High 5ive w Krakowie. Każdy z obiektów udostępni od 21 do 26 tys. mkw. powierzchni biurowej.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz