bcb wrzesień 2020

7000 mkw. w I kw.

Renissance Tower
Renissance Tower
W pierwszych trzech miesiącach br. Octava Property Trust wynajęła 7000 mkw. powierzchni biurowej i usługowej.

Octava Property Trust podsumowuje I kw. br. Od początku 2018 r. zostały sfinalizowane umowy dotyczące łącznie przekazania 7000 mkw. powierzchni biurowej oraz usługowej zlokalizowanej w budynkach należących do portfolio spółki.

Wśród transakcji sfinalizowanych w pierwszych trzech miesiącach 2018 r. przez Octava Property Trust jedna z największych była renegocjacja. Warsaw Medical Center – Warszawskie Centrum Medyczne przedłuży najem 1970 mkw. w warszawskim Wynalazek Tower. W kompleksie biurowym przy ul. Wynalazek 4a w Warszawie powierzchnię wynajęło Dynamo. Jego siedziba ma 840 mkw. Z kolei CGI w poznańskim Winogrady Business Center zajmie 385 mkw. To nie koniec, każdorazowo prawie 500 mkw. zostało wynajęte odpowiednio przez: ITSS oraz Zinel Holding w FDS Plaza, Blue Space w Marynarska Tower i firmę Elektra w Renissance Tower

Prowadzimy bardzo zaawansowane rozmowy z kilkoma firmami, dotyczące powierzchni w warszawskim Renaissance Tower oraz łódzkim Red Tower. Mamy nadzieję sfinalizować je w najbliższych miesiącach. W tym momencie szczególną uwagę poświęcamy projektom w Warszawie oraz Łodzi. – mówi Wiktor Dąbrowski, Dyrektor Działu Leasingu w Octava Property Trust.

Grupa Octava Property Trust została utworzona w 2014 r. Jest to podmiot inwestujący w nieruchomości komercyjne, biurowe i handlowe, zlokalizowane w Warszawie i innych dużych polskich miastach. Zarządza nim przez Octava Asset Management Sp. z o.o. W portfolio spółki znajduje się obecnie 18 zdywersyfikowanych nieruchomości w Polsce. Łączny wolumen powierzchni należącej do Octavy PT to ok. 208 000 mkw. najmu (z czego 139 000 mkw. stanowi powierzchnia biurowa, a 69 000 mkw. powierzchnia handlowa). Ubiegły rok Octava PT zakończyła podpisaniem umów o łącznej powierzchni biurowej i usługowej w wysokości 40 700 mkw.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz