bcb wrzesień 2020

Relokacja do Argonu

Kompleks biurowy Alchemia w Gdańsku (na pierwszym planie budynek Argon - III etap kompleksu)
Kompleks biurowy Alchemia w Gdańsku (na pierwszym planie budynek Argon - III etap kompleksu)
Trójmiejski rynek dynamicznie się rozwija. Jego cechą charakterystyczną jest silny popyt wewnętrzny. Firmy relokują się m.in. do biurowca Argon. Ostatnio swoją siedzibę przeniosła tu spółka OIE Support.

Spółka OIE Support jest częścią amerykańskiej firmy z branży edukacji online Laureate Online Education. W Gdańsku działa ona od stycznia 2012 r. Jest to spółka córka Laureate International Universities, która współpracuje z uniwersytetami na całym świecie oferując możliwość zdobycia wyższego wykształcenia w trybie online. Pracownicy w Gdańsku odpowiedzialni są m.in. za rekrutację i obsługę studentów do programów oferowanych przez Uniwersytety w Liverpoolu oraz Walden. Niedawno spółka przeniosła swoje gdańskie centrum do budynku Argon w kompleksie Alchemia. W procesie wyboru lokalizacji najemcy doradzała firma CBRE.

Nowe biuro w budynku Argon pozwoli na optymalizację wykorzystania przestrzeni, a także podniesienie komfortu pracy. Dużym atutem z perspektywy pracowników jest także bezpośredni dostęp do szerokiej oferty usług towarzyszących w budynku oraz jego atrakcyjne usytuowanie – podkreśla Adriana Lemańczyk, Dyrektor HR w Laureate Online Education.

CBRE towarzyszy Laureate od pojęcia pierwszej decyzji o ulokowaniu swojego biznesu w Polsce w 2011 roku. Nowy inwestor reprezentujący rosnący rynek wyspecjalizowanych usług edukacyjnych bardzo pozytywnie wpłynął na rozwój biznesowy Trójmiasta. Rozpoczął proces przyciągania kolejnych firm, które lawinowo zaczęły pojawiać się z kolejnymi projektami na Pomorzu. Cieszymy się, że firma dalej się rozwija i przeprowadziła się do jednego z najlepszych projektów biurowych w północnej Polsce, jakim jest Alchemia, a my jako doradca mogliśmy mieć w tym swój udział – mówi Mariusz Wiśniewski, Head of Tricity Office. 

Jedną z charakterystycznych cech trójmiejskiego rynku biurowego jest obecnie silny popyt wewnętrzny. Większość obecnych najemców budynku Argon to firmy, które relokowały się w ramach Trójmiasta lub okolic. Odzwierciedla to obecną sytuację na lokalnym rynku i jego dynamiczny rozwój – komentuje Marcin Piątkowski, dyr. ds. komercjalizacji w firmie Torus.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz