Interbiuro - duży

Echo sprzedało West Link

Biurowiec West Link we Wrocławiu
Biurowiec West Link we Wrocławiu
Echo Investment sprzedało wrocławski West Link. Biurowiec kupiła spółka Globalworth Poland.

West Link trafił do portfela Globalworth Poland. Tym samym spółki sfinalizowały umowy przedwstępne zawarte w marcu 2017 r. Biurowiec został wyceniony do transakcji sprzedaży na 35,8 mln EURO. West Link to świetnie zlokalizowany projekt biurowy najwyższej klasy, który doskonale uzupełnia nasze wrocławskie portfolio. Echo Investment to zaufany partner biznesowy Globalworth Poland, a zakup West Link jest naszym kolejnym wspólnym projektem. Bardzo cieszymy się na tę udaną współpracę – mówi Małgorzata Turek, prezes Globalworth Poland.

Biurowiec West Link oferuje ponad 14 200 mkw. powierzchni biurowej i 200 mkw. usługowej. Jest on w pełni wynajęty przez Nokię i Hilti, a już wkrótce powstanie w nim też dwujęzyczne przedszkole z oddziałem żłobkowym oraz kantyna. Biurowiec West Link jest zlokalizowany przy ul. Na Ostatnim Groszu we Wrocławiu, tuż obok West Gate (budynku, którego realizacja zakończona została w 2015 r.).

West Link to doskonały przykład biurowca, który od początku był skazany na sukces. Został wynajęty w 100 proc. przed otwarciem i jeszcze w trakcie budowy sprzedany. Takie transakcje bardzo dobrze wpisują się w strategię Echo Investment jako klasycznego dewelopera, który buduje, wynajmuje i sprzedaje swoje projekty sprawdzonym partnerom. W ten sposób pozyskaną gotówkę jesteśmy w stanie inwestować w kolejne projekty przynoszące wzrosty dla naszych akcjonariuszy – mówi Nicklas Lindberg, prezes zarządu Echo Investment. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra