Pierwsze efekty modernizacji

Calisia One - kompleks biurowo-hotelowo-kulturalny, powstający w dawnej fabryce fortepianów.
Calisia One to kompleks biurowo-hotelowo-kulturalny, który powstaje w dawnej fabryce fortepianów w Kaliszu. Obiekt odzyskuje blask. Odnowiono już jego elewację.

Do końca prac zostało jeszcze pół roku, ale już można zobaczyć pierwsze efekty prac rewitalizacyjnych prowadzonych na terenie dawnej fabryki fortepianów w Kaliszu. Odsłonięta została odnowiona elewacja budynku, na której zawisły odrestaurowane medaliony. 

W październiku 2015 r. dawna fabryka fortepianów „Calisia” została kupiona przez firmę FB Antczak. Budynek od lat niszczał, mimo że cechuje go ciekawa architektura i dobra lokalizacja. Obecnie jest on przekształcany w kompleks biurowo-hotelowo-kulturalny. Wszelkie prace przy budynku prowadzone są na podstawie pozwolenia i pod stałym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Zakres działań obejmuje m.in. prace przy odnowieniu elewacji oraz odtworzenie wielu detali architektonicznych. Kompleks jest jedną z pierwszych inwestycji w Polsce, która budowana jest z uwzględnieniem kryteriów międzynarodowego systemu certyfikacji BREEAM RFO przeznaczonego dla budynków podlegających rewitalizacji. 

To w Kaliszu od 37 lat realizujemy najwięcej swoich inwestycji, zarówno w segmencie mieszkaniowym, jak i generalnego wykonawstwa. Zależało nam by nasz najnowszy projekt stanowił dla miasta i lokalnej społeczności swego rodzaju wartość dodaną. W naszej opinii rewitalizacja jest jednym z trendów, bez którego niemożliwy jest dziś zrównoważony rozwój centrów miast. Trend ten widać dobrze na rynkach europejskich, gdzie modernizowane perełki architektury idealnie uzupełniają ofertę nieruchomości. Chcemy by Calisia One już niedługo stała się jedną z wizytówek miasta. Budynek ma swój niezaprzeczalny potencjał, a my krok po kroku przywracamy mu dawną świetność – podkreśla Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak

W budynku Calisia One powstanie m.in. Hotel Hampton by Hilton, który zajmie ok. 3000 mkw. powierzchni i będzie dysponował blisko 100 pokojami, salami konferencyjnymi, centrum fitness, SPA oraz basenem. W kompleksie zaprojektowano także kameralny biurowiec. Zaoferuje on ok. 4000 mkw. przestrzeni biurowo-usługowej w standardzie klasy A. 

 


0.0
Tagi: Antczak
Napisz pierwszy komentarz