Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Kamień pod Officynę

Akt erekcyjny pod budowę biurowca Officyna
W gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz powstaje biurowiec Officyna. Wmurowano już kamień węgielny pod I etap inwestycji.

I etap biurowca Officyna dostarczy 5200 mkw. powierzchni najmu, z czego niemal 4200 mkw. przeznaczone jest na biura. Obiekt powinien być oddany do użytku w III kw. 2019 r. I etap inwestycji to budynek biurowo-usługowy składający się z jednej kondygnacji podziemnej i 5 nadziemnych. Na parterze zaprojektowano lokale usługowe , a na wyższych kondygnacjach znajdą się pomieszczenia biurowe.

Officyna stanowi kolejny element rozwoju al. Grunwaldzkiej w Gdańsku, jako głównej ulicy biznesowej, przy której lokowane są liczne obiekty handlowe i biurowe. Wierzę, że biurowiec ten zyska uznanie najemców, ich pracowników, a także okolicznych mieszkańców, da też kolejny impuls odradzającej się dzielnicy, która ma jeszcze duży potencjał inwestycyjny mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus będącej deweloperem Officyny.

Officyna powstaje w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Gdańska, jaką jest Wrzeszcz (wg danych JLL w Gdańsku najwięcej biur znajduje się w Oliwie, a drugi w kolejności jest Wrzeszcz). Inwestycja będzie składać się z dwóch połączonych ze sobą budynków biurowych. Obiekt certyfikowany jest w systemie LEED. Obecnie posiada precertyfikat LEED na poziomie Gold. W ramach dwóch etapów powstanie łącznie 11 000 mkw. powierzchni najmu ( w tym ponad 9000 mkw. biur). Inwestycja architektonicznie wpisze się w pierzeję al. Grunwaldzkiej i będzie spójna z istniejącą zabudową. W ramach inwestycji powstanie również parking samochodowy, a także infrastruktura dla rowerzystów (szatnie i miejsca postojowe). Wg planów inwestora budowa II etapu rozpocząć ma się pod koniec października br.

I etap biurowca Officyna powstaje w miejscu, gdzie dawniej mieściła się siedziba firmy Chemia, a także działała hurtownia materiałów budowlanych. Inwestycja jest jednym z elementów rewitalizacji dzielnicy Wrzeszcz. Officyna to kolejna inwestycja firmy Torus. Projekt biurowca przygotowała pracownia APA Wojciechowski.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra