Assa Abloy

West Link już otwarty

Biurowiec West Link we Wrocławiu
Biurowiec West Link we Wrocławiu
Zakończyły się prace na budowie wrocławskiego biurowca West Link. Echo Investment przekazało obiekt nowemu właścicielowi - firmie Globalworth Poland.

Biurowiec West Link powstał przy ul. Na Ostatnim Groszu. Obiekt oferuje ponad 14 000 mkw. powierzchni biurowej i 200 mkw. usługowej. Już wkrótce do budynku wprowadzą się jego najemcy, czyli Nokia i Hilti. Powstanie tu także przedszkole z oddziałem żłobkowym i kantyna. 

Bardzo się cieszymy, że takie inwestycje jak West Link powstają w naszym mieście. Trzeba podkreślić, że dzięki takim realizacjom Wrocław jest postrzegany na świecie jako miasto przyjazne inwestorom. Z tego tytułu zdobywamy nagrody, przyciągamy nowe firmy z Polski i zza granicy – powiedziała Karolina Grzyb, dyrektor centrum wsparcia biznesu z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Biurowiec w maju został zakupiony przez spółkę Globalworth Poland. Echo Investment po zakończeniu prac budowlanych przekazał obiekt nowemu właścicielowi. Z tej okazji inwestor i deweloper odsłonili rzeźbę Oskara Zięty. Ma ona ponad 6 m wysokości i została wykonana charakterystyczną dla tego artysty technologią FiDU. Swoim kształtem rzeźba nawiązuje do kończyny. Projekt powstawał 8 miesięcy, a do jego realizacji zużyto 1500 kg weneckiej stali i 108 m linii spawu.

Biurowce projektujemy nie tylko z myślą o miejscach pracy, ale również jako elementy dobrze zaplanowanej przestrzeni miejskiej. Sposób aranżacji i otoczenie nowoczesnych biurowców mają stymulować kreatywność i sprzyjać nawiązywaniu wzajemnych relacji. Dlatego coraz częściej podejmujemy współpracę z artystami, społecznikami czy lokalnymi organizacjami, którzy pomagają nam atrakcyjnie wyeksponować najciekawsze cechy i funkcje budynku oraz jego otoczenia. West Link to nasz kolejny biurowy sukces we Wrocławiu. Jesteśmy dumni z tego, że udało się tu stworzyć niezwykłą rzeźbę Oskara Zięty, niezwykle utalentowanego artysty i architekta – mówi Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment.

Oskar Zięta jest jednym z najbardziej znanych polskich projektantów i laureatem licznych nagród. Jego prace znajdują się w kolekcjach m.in. Badisches Landmuseum w Karlsruhe, Museum für Gestaltung w Zurychu, Pinakotece w Monachium oraz Centrum Pompidou w Paryżu. Mam nadzieję, że to jest początek szerszej współpracy, bowiem warto inwestować w przestrzeń wokół budynków biurowych. Wydaje mi się, że Wrocław staje się miastem otwartym na takie aktywności, co z pewnością wpłynie na jeszcze lepsze postrzeganie miasta – powiedział Oskar Zięta.

 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz