Giant

West Link już otwarty

Biurowiec West Link we Wrocławiu
Biurowiec West Link we Wrocławiu
Zakończyły się prace na budowie wrocławskiego biurowca West Link. Echo Investment przekazało obiekt nowemu właścicielowi - firmie Globalworth Poland.

Biurowiec West Link powstał przy ul. Na Ostatnim Groszu. Obiekt oferuje ponad 14 000 mkw. powierzchni biurowej i 200 mkw. usługowej. Już wkrótce do budynku wprowadzą się jego najemcy, czyli Nokia i Hilti. Powstanie tu także przedszkole z oddziałem żłobkowym i kantyna. 

Bardzo się cieszymy, że takie inwestycje jak West Link powstają w naszym mieście. Trzeba podkreślić, że dzięki takim realizacjom Wrocław jest postrzegany na świecie jako miasto przyjazne inwestorom. Z tego tytułu zdobywamy nagrody, przyciągamy nowe firmy z Polski i zza granicy – powiedziała Karolina Grzyb, dyrektor centrum wsparcia biznesu z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Biurowiec w maju został zakupiony przez spółkę Globalworth Poland. Echo Investment po zakończeniu prac budowlanych przekazał obiekt nowemu właścicielowi. Z tej okazji inwestor i deweloper odsłonili rzeźbę Oskara Zięty. Ma ona ponad 6 m wysokości i została wykonana charakterystyczną dla tego artysty technologią FiDU. Swoim kształtem rzeźba nawiązuje do kończyny. Projekt powstawał 8 miesięcy, a do jego realizacji zużyto 1500 kg weneckiej stali i 108 m linii spawu.

Biurowce projektujemy nie tylko z myślą o miejscach pracy, ale również jako elementy dobrze zaplanowanej przestrzeni miejskiej. Sposób aranżacji i otoczenie nowoczesnych biurowców mają stymulować kreatywność i sprzyjać nawiązywaniu wzajemnych relacji. Dlatego coraz częściej podejmujemy współpracę z artystami, społecznikami czy lokalnymi organizacjami, którzy pomagają nam atrakcyjnie wyeksponować najciekawsze cechy i funkcje budynku oraz jego otoczenia. West Link to nasz kolejny biurowy sukces we Wrocławiu. Jesteśmy dumni z tego, że udało się tu stworzyć niezwykłą rzeźbę Oskara Zięty, niezwykle utalentowanego artysty i architekta – mówi Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment.

Oskar Zięta jest jednym z najbardziej znanych polskich projektantów i laureatem licznych nagród. Jego prace znajdują się w kolekcjach m.in. Badisches Landmuseum w Karlsruhe, Museum für Gestaltung w Zurychu, Pinakotece w Monachium oraz Centrum Pompidou w Paryżu. Mam nadzieję, że to jest początek szerszej współpracy, bowiem warto inwestować w przestrzeń wokół budynków biurowych. Wydaje mi się, że Wrocław staje się miastem otwartym na takie aktywności, co z pewnością wpłynie na jeszcze lepsze postrzeganie miasta – powiedział Oskar Zięta.

 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz