Giant

Pszczoły na dachu biurowca

fot. pixabay.com
Oficjalne otwarcie pasieki na dachu kompleksu biurowego Bronowice Business Center
Bronowice Business Center to pierwszy kompleks biurowców w Krakowie, który dołączył do projektu „Pasieka Kraków”. W 5 ulach znajdujących się na dachu obiektu mieszka już 225 000 pszczół.

Celem gminnego projektu „Pasieka Kraków” jest zarówno zadomowienie pszczół w mieście, jak i szerzenie wiedzy na temat tych owadów oraz ich znaczenia dla ludzi. Do projektu przystępują różne budynki. Wśród nich jest już pierwszy biurowiec. Jest to budynek wchodzący w skład kompleksu biurowego Bronowice Business Center należący do Mix Group

Do pasieki pszczoły wprowadziły się już na początku czerwca, ale jej oficjalne otwarcie odbędzie się 3 lipca o godzinie 11:30. Będzie to okazja do tego, by zobaczyć pasiekę i pracujące w niej pszczoły, a także spotkać się z pszczelarzem, który się nimi opiekuje.

Projekt „Pasieka Kraków” w przestrzeni miasta działa od prawie roku. W tym czasie pojawiały się kolejne pasieki (obecnie jest ich 9), przeprowadzono wiele spotkań i szkoleń. Ich celem było szerzenie idei zapraszania pszczół do miast, a także zachęcenie mieszkańców do sadzenia na działkach, w przydomowych ogródkach oraz na balkonach, roślin przyjaznych pszczołom. 

Pasieki powstające na dachach krakowskich budynków znajdują się pod stałą opieką pszczelarza ze Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich. Każda z nich jest „małą fabryką miodu”. Miód zebrany z pasiek należących do projektu służy promocji miasta, zarówno wśród jego mieszkańców, jak i poza nim. Część zebranego miodu otrzymują również firmy, które mają siedzibę w obiekcie, na dachu którego znajduje się pasieka.

 


5.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 3
Piotrek :
Dobry sklep dla pszczelarzy Bee Tools bee-tools.pl mają miodarki radialne i kasetowe, podkurzacze do pszczół, dłuta pszczelarskie, zmiotki pasieczne
21 sierpnia 2019 09:57
Ja :
Gdzie znajdę zdjęcia tej pasieki?
2 lipca 2018 14:54
justyna_gorczyca :
Jest już po oficjalnym otwarciu pasieki, dlatego zdjęcia można znaleźć w galerii :)
4 lipca 2018 10:20