bcb wrzesień 2020

Letnia Scena Monopolis

Monopolis
Monopolis
Współczesne inwestycje nie tylko kreują tkankę miejską, lecz stają się także miejscem wydarzeń kulturalnych. Przykładem jest plenerowy teatr przy Monopolis w Łodzi.

Rewitalizację zabytkowych budynków dawnego Monopolu Wódczanego w Łodzi przeprowadza firma Virako. Deweloper tej inwestycji zaprasza łodzian na kolejną edycję Letniej Sceny Monopolis. Wstęp na przedstawienia jest bezpłatny. 

Nasze inwestycje kreują zarówno tkankę miejską, jak i społeczną, dlatego działalność kulturalna jest bardzo mocno wpisana w funkcjonowanie Virako. To człowiek jest odbiorcą naszej pracy, to on musi poczuć i zrozumieć nową przestrzeń. Monopolis jest w tym przypadku projektem bardzo szczególnym, z którym mieszkańcy czują się związani emocjonalnie ze względu na jego historię, a z drugiej strony - z którym wiążą duże nadzieje na przyszłość. Dlatego po raz kolejny zapraszamy wszystkich do celebrowania wakacyjnych miesięcy wraz z Letnią Scenę Monopolis – mówi Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Virako.

Pierwszy spektakl już za nami. Był to monodram Teatru Polskiego w wykonaniu Andrzeja Seweryna pt „Szekspir Forever!”. Drugim spektaklem będzie „Cudowna terapia” Teatru Fundacji Kamila Maćkowiaka (17 lipca). Cykl zamknie stołeczny Teatr Kamienica pod dyrekcją Emiliana Kamińskiego (koniec sierpnia).

Organizacja Letniej Sceny Monopolis wpisuje się w filozofię działania firmy Virako. Jej celem jest tworzenie wielofunkcyjnych przestrzeni miejskich. Virako to firma lokalna, ceniąca miasto, z którego się wywodzi. A nie sposób zaprzeczyć, że Łódź jest miejscem niezwykłym, w którym działa i funkcjonuje wielu wspaniałych artystów i uznanych twórców. Także w dziedzinie teatru. Dlatego, wychodząc również naprzeciw oczekiwaniom naszych widzów, postanowiliśmy w tym roku zaprosić do współpracy łódzki teatr – powiedział Krzysztof Witkowski.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, bilety można odbierać w określonych przez Organizatora terminach na recepcji biurowca Forum 76. Business Centre, przy Piłsudskiego 76, w Łodzi. Liczba wejściówek jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

 


0.0
Tagi: Łódź
Napisz pierwszy komentarz