Assa Abloy

Marine Harvest Central Europe w Argonie

Biuro Marine Harvest Central Europe w Argonie
Biuro Marine Harvest Central Europe w Argonie
Firma Marine Harvest otworzyła biuro w kompleksie Alchemia w Gdańsku. W budynku Argon będzie się mieścić centrala europejskiego oddziału firmy i centrum operacyjne.

Marine Harvest jest liderem w hodowli i przetwórstwie łososia. Firma wprowadziła się do biura w kompleksie Alchemia w Gdańsku. Marine Harvest w biurowcu Argon wynajęła niemal 2000 mkw. powierzchni. W procesie wyboru lokalizacji najemcę reprezentowała firma doradcza JLL.

Skandynawowie wybierają Trójmiasto

Marine Harvest Central Europe jest oddziałem norweskiej grupy Marine Harvest. Wyroby firmy można kupić na 70 rynkach. Jest ona jedną z największych firm na świecie w tej branży. Ze względu na dynamiczny rozwój naszych struktur oraz nowe wyzwania dla biznesu potrzebowaliśmy nowej siedziby, która podkreśli rosnącą rolę polskiego zespołu w strukturach Marine Harvest. Jedna siedziba, w której lokujemy nasz główny biznes oraz centrum usług wsparcia będzie sprzyjać integracji zespołu oraz usprawniać procesy administracyjne i decyzyjne – informuje Emilia Schomburg, rzecznik prasowy Marine Harvest Central Europe.

Marine Harvest to kolejny inwestor z kraju nordyckiego, który rozwija się w Trójmieście. Lokalny rynek kusi międzynarodowy biznes przede wszystkim bogatą pulą talentów, a w przypadku kapitału skandynawskiego – również bliskością geograficzną, kulturową oraz doskonałą reputacją w oczach zagranicznych firm. Ważnym atutem jest też szeroka dostępność nowoczesnych budynków biurowych, czego przykładem jest kompleks biurowy Alchemia w Gdańsku – komentuje Marcin Faleńczyk, kierujący pracami trójmiejskiego biura JLL.

Obecnie w Argonie w zespole firmy Marine Harvest pracuje blisko 150 osób. Jego głównym zadaniem jest zarządzanie rynkami w Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii, Włoszech i Polsce. W nowym biurze firma rozwija wewnętrzne centrum operacyjne, które świadczy usługi księgowe oraz IT na rzecz spółek grupy kapitałowej wchodzącej w skład Marine Harvest ASA. Łącznie będzie w nim pracować ponad 100 osób.

Bardzo się cieszymy, że tak znana i wiodąca w swojej branży firma zdecydowała się otworzyć biuro w Gdańsku, w Alchemii. Jesteśmy przekonani, że lokalizacja i nowe otoczenie sprzyjać będą dalszemu rozwojowi, zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku, a sam standard biura będzie wyznacznikiem jakości dla jeszcze wielu kolejnych projektów – mówi Marcin Piątkowski, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus. 

Umowa z deweloperem obiektu, firmą Torus, podpisana jest na 5 lat. W projekt aranżacji biura zaangażowany był dział projektowy firmy Torus. Jest ono zaprojektowane jako przytulna, domowa przestrzeń, która nawiązuje do natury Skandynawii oraz wykorzystuje najnowsze technologie. Jednym z przykładów jest sala konferencyjna, której przeszklone ściany zmieniają swoją przezierność za pomocą przycisku w iPadzie. Układ biura jest podzielony na 4 strefy: recepcja, część wspólna z biurami, dużą salą konferencyjną po środku i biurkami hot desk, oraz dwie części open space. Pomiędzy poszczególnymi strefami znajdują się miejsca odpoczynku, oraz duża kuchnia, która przenosi nas do lasu, gdzie możemy np. pobujać się na huśtawkach – mówi Joanna Olejniczak-Suchecka, dyrektor działu projektowego w firmie Torus. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz