Spójna koncepcja biura stworzona przez Interbiuro

Interbiuro zaprojektowało i zrealizowało powierzchnię biurową dla firmy Equatex, fot Szymon Polański
Equatex wynajął biuro w budynku Astoria Premium Offices w Warszawie. Spójną koncepcję siedziby firmy przygotowało Interbiuro design & fit out.

Na swoje nowe biuro firma Equatex wynajęła około 825 mkw. powierzchni. Jest ono zlokalizowane na jednej z górnych kondygnacji budynku Astoria Premium Offices. Z tej wysokości 120 pracowników firmy może podziwiać widoki na panoramę miasta. 

W nowym biurze firmy Equatex prace remontowo-budowlane wraz z projektem wykonawczym i architekturą wnętrz wykonało Interbiuro design & fit out. Za stworzenie spójnej koncepcji całego biura w tym części reprezentacyjnych (recepcji, stref pracowniczych oraz stref relaksu, tj. kuchni i chilloutroomu) byli odpowiedzialni projektanci firmy Interbiuro design & fit out Marta Janiszek i Ivar Grabczyński.

Główną wytyczną firmy Equatex były prostokreślne podziały powierzchni. Z tego powodu przestrzeń biura została bardzo regularnie podzielona i pojawiły się w niej meble o kubicznych formach. Najwyraźniej widoczne jest to w aneksie kuchennym i recepcji. Zabudowy meblowe zostały zaprojektowane na wymiar. Widać w nich grę brył. Jest to motyw, który również powtarza się w posadzce.

Kolejnym założeniem klienta, które zostało zrealizowane przez Interbiuro design & fit out jest zastosowanie spokojnej kolorystyki ścian, sufitów i posadzek i połączenie ich z prostymi meblami. Aby urozmaicić i „ożywić” przestrzeń architekci wprowadzili subtelne elementy kolorystyczne w elementach meblowych. Dopełnieniem wystroju są nowoczesne oprawy oświetleniowe firmy ZUMTOBEL rozmieszczone na szynoprzewodach.

 


0.0
Tagi: Interbiuro
Napisz pierwszy komentarz