Tork

Sagittarius Business House sprzedany

Echo Investment sprzedało wrocławski biurowiec Sagittarius Business House. Transakcja jest warta 74,5 mln EUR.

​Biurowiec Sagittarius Business House oferuje 25 600 mkw. powierzchni. Jest to nowoczesny obiekt klasy A, którego głównymi najemcami są EY i Bank of New York Mellon. Budynek znajduje się w centralnej dzielnicy biznesowej Wrocławia przy ul. Suchej. Biurowiec został kupiony przez Warburg-HIH Invest Real Estate (Warburg-HIH Invest). Strony sfinalizowały umowę przedwstępną zawartą w lipcu 2017 r.

Warburg-HIH Invest Real Estate (Warburg-HIH Invest) to niemiecka firma zarządzająca funduszami nieruchomościowymi. Zakupiła ona biurowiec Sagittarius Business House dla funduszu zarządzanego w imieniu jednego ze swoich inwestorów instytucjonalnych. Transakcja jest warta 74,5 mln EUR.

Sagittarius Business House to wysokiej klasy nieruchomość położona w centralnej dzielnicy biznesowej świetnie rozwijającej się metropolii. Dzięki tej transakcji nasi inwestorzy zyskują możliwość dalszej dywersyfikacji inwestycji na atrakcyjnym, rozwijającym się polskim rynku – mówi Andreas Schultz, managing director Warburg-HIH Invest Real Estate.

Sagittarius został przedwstępnie sprzedany do specjalnego funduszu Warburg-HIH jeszcze w trakcie budowy, co jest zgodne z naszą strategią rentownego wzrostu. Cieszymy się, że przekazujemy budynek tak renomowanemu inwestorowi długoterminowemu. Wrocław to bardzo atrakcyjny rynek do lokowania międzynarodowych centrów biznesowych, szczególnie z sektora centrów usług wspólnych SSC, BP oraz ITO. To bardzo korzystna perspektywa dla Warburg HIH Invest, które inwestuje w wysokiej klasy biurowiec, jak również dla Echo Investment, które planuje tu kolejne projekty deweloperskie – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Po biurowcach Aquarius, West Gate, West Link i Nobilis, Sagittarius Business House jest piątym budynkiem we Wrocławiu, który zbudowaliśmy, wynajęliśmy renomowanym międzynarodowym firmom i sprzedaliśmy. Główni najemcy Sagittariusa to dobrze znane międzynarodowe firmy BNY Mellon i E&Y, które razem zajęły 90 proc. jego powierzchni. Cieszymy się że obaj najemcy zaufali Echo Investment, że będzie w stanie dostarczyć wysokiej klasy powierzchnię w zrównoważonym budynku – dodaje Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment odpowiedzialny za dział biurowy.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz