Giant

Kolejne transakcje najmu w North Gate

North Gate (Deka Immobilien)
North Gate (Deka Immobilien)
Właściciel budynku North Gate, fundusz Deka Immobilien, wynajął ostatnio różnym firmom ponad 8000 mkw. powierzchni.

Za wynajem powierzchni biurowych w budynku North Gate odpowiadała firma Savills. Reprezentowała ona fundusz Deka Immobilien przy transakcjach najmu na ponad 8000 mkw. W biurowcu na dłużej postanowił pozostać koncern farmaceutyczny Sanofi. Po powiększeniu zajmowanej powierzchni jego biuro ma ok. 5650 mkw. Umowę najmu przedłużyła również firma Phoenix Chemicals Trading. W North Gate zajmuje ona ok. 365 mkw. powierzchni. Na ekspansję zdecydowała się również firma Sigma Connectivity (ok. 940 mkw.). Od października będzie ona zajmować inne piętro w budynku. Do grona najemców dołączył producent leków generycznych Zentiva Polska (ok. 770 mkw.) oraz jedna ze spółek Skarbu Państwa (niemal 400 mkw.).

North Gate wpisał się na stałe w krajobraz północnych obrzeży centrum stolicy i zaskarbił sobie sympatie najemców. Decyzje firm, które przeprowadziły się w ostatnim czasie do budynku, jak i te, które przedłużyły swoje umowy najmu, potwierdzają, że jest to niezwykle atrakcyjna lokalizacja, która wyróżnia się m.in. wysokim standardem i znakomitym dostępem do transportu publicznego. Dodatkowo właściciel nieruchomości planuje w najbliższym czasie przeprowadzić modernizację recepcji oraz części wspólnych, w tym stworzenie mini ogrodu na tarasie na trzecim piętrze od strony patio, co dodatkowo uatrakcyjni budynek i umocni jego pozycje na rynku najmu - mówi Jakub Parys, starszy konsultant w dziale powierzchni biurowych, reprezentacja wynajmującego, Savills.

Savills jest agentem wyłącznym ds. komercjalizacji powierzchni biurowej w budynku North Gate i to on reprezentował fundusz Deka Immobilien we wszystkich transakcjach. Po stronie najemcy firmom Sanofi oraz Zentiva Polska doradzało CBRE, Phoenix Chemicals Trading reprezentowała Cresa, państwowej spółce pomagała agencja Brookfield Partners, a firmę Sigma wspierała agencja Mist.

North Gate znajduje się przy ul. Bonifraterskiej 17, w północnej części Warszawy. Jest to 27-kondygnacyjny obiekt, którego powierzchnia całkowita wynosi ok. 48 000 mkw. (w tym 29 000 mkw. stanowi powierzchnia biurowa pod wynajem). Do dyspozycji najemców przeznaczony jest 5-piętrowy parking z miejscem na 310 pojazdów. Właścicielem North Gate jest fundusz inwestycyjny Deka Immobilien

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz