EKO Nowość na polskim rynku – wieżowiec z prefabrykatów

Na zdjęciu: zielony biurowiec firmy Burton Polska w Chorzowie (wizualizacja)
Na zdjęciu: zielony biurowiec firmy Burton Polska w Chorzowie (wizualizacja)
Wolf System, specjalista w budownictwie energooszczędnym, podjął się nowego, nietypowego zadania. Firma wybuduje jeden z pierwszych w Polsce wieżowców z prefabrykatów.

Wzniesienie wieżowca z prefabrykatów stanowi w Polsce novum. Budynki z ekologicznych materiałów buduje się w oparciu o specjalne technologie konstrukcji, których zastosowanie może wpłynąć na poprawę komfortu pracy. Są one energooszczędne i funkcjonalne. Zadania podjął się Wolf System. Firma ta stosuje ekologiczne metody w budowie, a jest znana  głównie z  projektowania i budowy ekologicznych domów modułowych, betonowych silosów oraz budynków gospodarczych.

Polska inwestycja zostanie zrealizowana w Chorzowie przy ulicy Odległej. Prace budowlane rozpoczną się już w marcu. Wolf System, który jest generalnym wykonawcą budynku, opracował również dla inwestora, Burton Polska, projekt architektoniczny. Projektant stawia na prostotę i funkcjonalność. Poszczególne pomieszczenia będą dobrze oświetlone, zaś elewację w kolorze jasnoszarym i grafitowym ozdobią przeszklenia i elementy drewniane. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestor zajmuje się dystrybucją sprzętu snowbordowego,  toteż w biurowcu znajdą się nie tylko pomieszczenia biurowe z showroomem, ale również serwis narciarsko-snowboardowy, wypożyczalnia sprzętu do snowboardu, magazyn, pomieszczenie socjalne z aneksem kuchennym i liczne pomieszczenia gospodarcze.


2.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
entuzjasta :
Ciekawa inwestycja, mam nadzieję, że będziemy mogli śledzić postępujące prace, aż w końcu efekt koncowy
16 marca 2012 15:47