Giant

EKO Skanska inwestuje we Wrocławiu

Spółka nabyła prawo użytkowania wieczystego działki o powierzchni 9,5 tys. m kw. Powstanie na niej biurowiec.

Spółka Skanska Property Poland, która z Wrocławiem związana jest kilkoma projektami, nabyła prawo wieczystego użytkowania działki przy Pl. Dominikańskim. Na parceli powstanie biurowiec z częścią usługowo-handlową.

Działka, do której prawo wieczystego użytkowania deweloper kupił od prywatnego właściciela we wrześniu 2011 r., ma powierzchnię 9,5 m kw., a jej właścicielem jest miasto. Ze względu na to, że rejon ul. Wierzbowej, Piotra Skargi i Kazimierza Wielkiego jest jednym ze strategicznych punktów na mapie Wrocławia zarówno inwestorowi, jak i władzom zależało na sprawnym rozpoczęciu prac przy inwestycji. Prace projektowe rozpoczniemy niezwłocznie w oparciu o Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, a projekt architektoniczny będzie konsultowany z architektem miejskim – powiedział Bartosz Kalinowski, project manager Skanska Property Poland.

Do tej pory Skanska Property Poland zrealizowała na terenie Wrocławia biurowiec Grunwaldzki Center, zlokalizowany przy rondzie Reagana. Obecnie trwają prace budowlane przy ul. Strzegomskiej, gdzie powstają obiekty II fazy kompleksu Green Towers. I faza parku biznesowego ma być oddana do użytku w marcu 2012 r. Rozpoczęcie kolejnego projektu – Green Day, planowane jest na I połowę 2012 r. Wszystkie inwestycje biurowe poddawane są certyfikacji w systemie LEED i EU GreenBuilding.


0.0
Napisz pierwszy komentarz