Giant

The Bridge walczy o tytuł najlepszego budynku na świecie

|
Warszawski The Bridge zwyciężył w prestiżowym konkursie European Property Awards 2021-2022, w kategorii Office Development. Tym samym obiekt znalazł się w International Property Awards.

Nagrodzony biurowiec to najnowszy projekt Ghelamco. W eliminacjach European Property Awards The Bridge zdobył najwyższą możliwą ocenę – 5 gwiazdek. Bryłę doceniono za niebanalne połączenie nowoczesności z przylegającym do biurowca zabytkowym budynkiem dawniej będącym siedzibą wydawnictwa Bellona Dom. Oba obiekty zdecydowano się bowiem połączyć za pomocą niebanalnego lobby.

 

The Bridge to most między nowoczesnością a historią. Łączy w sobie ponadczasową klasę i najnowsze technologie. Będzie także bramą łączącą jedną z głównych arterii miasta do lubianego przez mieszkańców Placu Europejskiego. Zastosowane w nim rozwiązania sprawią, że będzie to jeden z najbardziej ekologicznych budynków nie tylko w Polsce. Cieszy nas, że projekt został doceniony przez jury konkursu – podsumował Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

 

Biurowiec będzie przyjazdy dla środowiska

The Bridge usytuowany zostanie u zbiegu ul. Towarowej i ul. Grzybowskiej, tuż obok Placu Europejskiego. Biurowiec będzie dysponował nowoczesną powierzchnią biurową mierzącą 47 tys. mkw. na łącznie 40 kondygnacjach. Wysoki na 174 m. obiekt zapewni swoim najemcom 280 miejsc parkingowych, a także 147 stanowisk rowerowych, uzupełnionych o dedykowane cyklistom szafki i prysznice. Z myślą o użytkownikach pojazdów elektrycznych na terenie The Bridge zamontowane zostaną stacje ładowania. W budynku pojawi się także szereg nowoczesnych rozwiązań. Wśród dostępnych dla najemców The Bridge technologii będzie np. inteligentny system dostępu czy lampy UV działające wirusobójczo.

Obiekt otrzyma certyfikaty BREEAM, WELL oraz Green Building Standard, a także „Obiekt bez barier”. Zakończenie budowy The Bridge zapowiedziano na koniec 2024 r.


0.0
Napisz pierwszy komentarz