Assa Abloy

Atenor nowym inwestorem w Polsce

|
Mateusz Skubiszewski, dyrektor rynków kapitałowych w Europie Środkowej i Wschodniej, BNP Paribas Real Estate Polska.
Mateusz Skubiszewski, dyrektor rynków kapitałowych w Europie Środkowej i Wschodniej, BNP Paribas Real Estate Polska.
Nowym deweloperem na polskim rynku nieruchomości jest belgijska firma Atenor, specjalizująca się w branżach inwestycyjnej i deweloperskiej. Pierwsza inwestycja firmy to zakup kompleksu biurowego w Warszawie.

Atenor został właścicielem dwóch budynków biurowych przy ul. Szturmowej, w dzielnicy Mokotów. Łączna powierzchnia biurowców to ok. 32 000 mkw. Niewielka odległość od centrum Warszawy oraz bardzo dobre położenie ze względu na komunikację miejską to niewątpliwe zalety usytuowania biurowców. Swoje siedziby mają tu znane firmy tj. polski oddział Hewlett-Packard czy zajmująca się automatyką firma Emerson.

Wsparcie podczas nabywania kompleksu biurowego zapewnili firmie Atenor eksperci z Działu Rynków Kapitałowych BNP Paribas Real Estate Poland. Zgodnie z decyzją belgijskiego inwestora, obiektami będą zarządzać specjaliści z BNP Paribas Real Estate.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy wspierać Atenor w zakupie kompleksu biurowego na stołecznym Mokotowie, który w praktyce oznacza wejście dużego, silnego gracza na polski rynek. Transakcja doskonale wpisuje się w strategię inwestycyjną firmy, polegającą na aktywnym poszukiwaniu projektów w miastach z największym potencjałem rozwojowym, z doskonałą lokalizacją i możliwością do aktywnego zarządzania i budowania wartości mówi Mateusz Skubiszewski, dyrektor rynków kapitałowych w Europie Środkowej i Wschodniej, BNP Paribas Real Estate Polska.

Dotychczas w Europie Środkowo-Wschodniej Atenor zrealizował inwestycje na Węgrzech i w Rumunii. Firmę wyróżniają projekty łączące efektywność ekonomiczną, optymalną jakość, estetykę oraz nowoczesne technologie przyjazne środowisku.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz