bcb wrzesień 2020

Biuro Volvo zyskało „nowe oblicze”

art. sponsorowany
Biuro Volvo Group Trucks Poland (fot. Kinnarps Polska)
Zakończyła się modernizacja biura Volvo Group Trucks Poland w Młochowie k. Warszawy. Siedziba firmy mieści się tu od 10 lat, a obecnie zyskała „nowe oblicze”.

Jak tłumaczy Monika Ślęzak, General Services Manager w Volvo Group Trucks Poland: głównym celem było stworzenie nowoczesnej przestrzeni, zaprojektowanej zgodnie z najnowszymi światowymi trendami w pracy biurowej. Chcieliśmy także nawiązać do szwedzkiej stylistyki oraz oddać kulturę i wartości, jakie prezentuje nasza firma. Zastana przestrzeń przeszła metamorfozę, dzięki której każdy fragment biura ma swoje przeznaczenie i jest efektywnie wykorzystany. Dzięki współpracy z autorką projektu architekt Izabelą Sylwią Nowak i architektem Michałem Czerwińskim oraz firmą Kinnarps, w zaaranżowanej w nowy sposób przestrzeni powstało 60 ergonomicznych miejsc pracy. Bardzo nam zależało, aby w efekcie przeprowadzonych zmian, wszystkie stanowiska pracy -zarówno w gabinetach, kilkuosobowych pokojach, jak i w przestrzeni open space, zostały dobrze doświetlone, a ich standard ujednolicony. Cele, które sobie założyliśmy, zostały osiągnięte, a efekt przerósł nasze oczekiwania – dodaje Monika Ślęzak.

Ludzie główną wartością firmy

Filozofia Volvo Group Trucks Poland zakłada, że udzie są największą wartością firmy, dlatego nowe biuro musi być miejscem im przyjaznym. W odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni pracownicy czują się dobrze i chętnie realizują swoje codzienne zadania. W związku z tym, w centralnej części biura powstała wspólna, wielofunkcyjna przestrzeń. Monika Ślęzak tak opowiada o idei tej przestrzeni: zależało nam na stworzeniu miejsca, w którym wszyscy, niezależnie od zajmowanego stanowiska, wieku czy działu, w którym na co dzień pracują, będą mogli się spotykać w nieformalnej i swobodnej atmosferze. Taka możliwość sprzyja budowaniu dobrych relacji wewnątrz zespołu, co przekłada się na lepszą współpracę, zrozumienie firmy i w znaczący sposób poprawia integrację naszej społeczności. Było to dla nas tym bardziej ważne, ponieważ jesteśmy firmą otwartą na różnorodność, która łączy pokolenia, inspiruje i edukuje.

Tzw. „sercem” tej przestrzeni jest otwarta kuchnia, w której znajduje się duży bar. Nie brakuje w niej miejsc przeznaczonych do spotkań, pracy samodzielnej, rozmów telefonicznych i wideokonferencji, a także odpoczynku. Przyjazna i domowa atmosfera miejsca została wykreowana dzięki zastosowaniu ciepłych odcieni, naturalnego drewna i wprowadzeniu roślin. 

Biuro – narzędzie biznesowe

Środowisko pracy służy również jako narzędzie biznesowe. Sprawdza się ono w zarządzaniu zespołem poprzez wspieranie różnorodności, wspomaganie pozytywnej atmosfery oraz dumy pracowniczej. Służy ono także do budowania marki oddającej wartości firmy. Volvo to organizacja o wspaniałej kulturze i wartościach! Dbamy o środowisko naturalne, cenimy jakość, a od lat synonimem bezpieczeństwa na drogach są nasze pojazdy. Ale nie możemy zapominać, że markę tworzą ludzie. Naszą siłą jest różnorodność, silne ukierunkowanie na wyniki i pasja, która towarzyszy wszystkim działaniom. Nasi pracownicy tworzą zróżnicowany zespół bardzo doświadczonych oraz młodych osób, który łączy dobre tradycje z nowoczesnością. Dobrą aurę organizacji wieńczą nasze przestrzenie biurowe. Lubimy w nich przebywać, czujemy się swobodnie i komfortowo, co sprzyja osiąganiu świetnych wyników.  Wierzę, że aby wygrywać na rynku, musimy najpierw wygrywać wewnętrznie w miejscu pracy! Tak jest u nas i jestem z tego bardzo dumna – tłumaczy Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Group Trucks Poland.

Ergonomiczne miejsce pracy

Za wybór i dostawę mebli oraz rozwiązań akustycznych odpowiedzialna była firma Kinnarps, od wielu lat współpracuje z Volvo Group Trucks Poland. Współpraca z firmą Volvo Group Trucks Poland jak zawsze układała się modelowo. Bardzo nas cieszy praca dla klienta, który troszczy się o swoich pracowników. Dzięki temu mogliśmy wyposażyć stanowiska pracy w biurka typu sit/stand na podnośnikach elektrycznych, które umożliwiają pracę zarówno na siedząco, jak na stojąco. Ponadto każdy pracownik otrzymał też jeden z najlepszych modeli w ofercie foteli obrotowych Kinnarps - Plus lub Capella z regulowanym zagłówkiem. Dla wszystkich chętnych pracowników Volvo Group Trucks Poland przeprowadziliśmy także szkolenie z ergonomii stanowiska pracy, aby każdy wiedział, jak najlepiej wykorzystać możliwości oferowane przez rozwiązania, które zaproponowaliśmy – podsumowuje Monika Miksa, Key Account Manager, zarządzająca projektem po stronie Kinnarps Polska.

 


5.0
Tagi: Kinnarps
Napisz pierwszy komentarz