Real Estate Management Congress

Niemal pół miliona powierzchni biurowej w Łodzi

|
biurowiec Ogrodowa Office w Łodzi
Ogrodowa Office w Łodzi
W sercu Łodzi swoją siedzibę znalazł nowoczesny biurowiec, zlokalizowany pomiędzy Manufakturą i ul. Piotrkowską.

Pierwsi najemcy wprowadzili się do nowo otwartego nowoczesnego biurowca Ogrodowa Office, którego powierzchnia wynosi ponad 28 000 mkw. powierzchni, z czego prawie 4 tys. zajmą punkty handlowe, usługowe i gastronomiczne.

Dziękuję za tę inwestycję. Powoli zbliżamy się w Łodzi do 500.000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej w naszym mieście, ale Ogrodowa Office ze względu na swój styl, miejsce, w którym się znajduje jest perłą w koronie łódzkich biurowców – powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

W procesie projektowania architekci planowali połączyć nowoczesny charakter budynku z historycznymi zabudowaniami Łodzi. Konstrukcja Ogrodowa Office to dwie bryły składające się z pięciu oraz sześciu kondygnacji naziemnych. Ich przeszklona fasada ma odzwierciedlać historyczny podział działek i nawiązdo stylów architektonicznych różnorodnej zabudowy ul. Piotrkowskiej. Do dwóch głównych lobby biurowych można dostać się z wewnętrznego pasażu.

Budynek posiada też wiele tzw. „zielonych rozwiązań” pozwalających m.in. na efektywne wykorzystywanie energii. Obiekt wyposażono również w szatnie i prysznice dla osób dojeżdżających do pracy na rowerach. W podziemnym parkingu na 326 samochodów znajdą się też stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Władze budynku będą ubiegać się o certyfikat BREEAM, który jest przyznawany budynkom, łączącym nowoczesność i najwyższy komfort w parze z troską o środowisko naturalne.

Ogrodowa Office to obecnie jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Łodzi obok takich ikon miasta jak Manufaktura i hotel Andel’s. Warto zwrócić uwagę, że jest to pierwsza tak duża inwestycja biurowa oddana do użytku jednocześnie, bez etapów fazowania. To świadczy z jednej strony o ogromnym doświadczeniu firmy Warimpex na łódzkim rynku nieruchomości, z drugiej o popycie na jakościowe powierzchnie w dogodnej lokalizacji ze strony najemców, którzy wcześniej swoje siedziby mieli w budynkach o niższym standardzie - powiedziała Aleksandra Suszczewicz, Property Negotiator, CBRE.

Dotychczasowymi najemcami są m. in. firmy MakoLab S.A., PwC Polska sp. z o.o., Bank Handlowy w Warszawie S.A., działający pod marką Citi Handlowy, oraz Harman Connected Services Poland Sp. z o.o.  Łódzki biurowiec oferuje również wiele punktów usługowych - swoją placówkę otworzą tu m. in. PKO Bank Polski i salon fryzjerski Luisse, w budynku znajdą się także punkty gastronomiczne, np. kawiarnio-cukiernia oraz piekarnia, a także restauracja Meating Point. W budynku nadal znajdują się wolne przestrzenie biurowe gotowe do wynajmu.


0.0
Napisz pierwszy komentarz