bcb wrzesień 2020

Kraków małopolską siedzibą Walter Herz

|
Nowy oddział w województwie małopolskim otworzyła firma doradcza w sektorze nieruchomości komercyjnych. Wybrano Kraków ze względu na szybki rozwój tego rynku.

Decyzja o otwarciu biura regionalnego w Krakowie została podyktowana rosnącym zapotrzebowaniem najemców, szczególnie firm z sektora BPO, SSC i IT. Tempo rozwoju robi wrażenie, ponieważ jak podaje Walter Herz, tylko w ciągu ostatnich czterech lat Kraków zwiększył swoje zasoby biurowe niemal dwukrotnie. Obecnie przekroczył 1,2 mln mkw. nowoczesnej powierzchni. W trakcie budowy jest aktualnie około 300 tys. mkw., a kolejne 200 tys. mkw. biur znajduje się w realizacji.

Firma zlokalizowała swoją siedzibę w niedawno oddanym budynku High5ive przy ulicy Pawiej 9, a działalność rozpoczęła z początkiem października br.

Wybraliśmy ten kompleks na siedzibę krakowskiego oddziału firmy, ponieważ to jeden z najlepiej skomunikowanych obiektów biurowych w mieście. Inwestycja, która mieści się w sąsiedztwie Dworca PKP Kraków Główny jeszcze się rozbudowuje, a finalnie w pięciu budynkach zaoferuje 70 000 mkw. powierzchni i wszelkie udogodnienia. High5ive zapewnia, nie tylko ciekawe rozwiązania proekologiczne, ale również oferuje najwyższej klasy rozwiązania techniczne - informuje Mateusz Strzelecki, Partner w Walter Herz.

W Krakowie 17. października br. zainaugurowany zostanie również tegoroczny cykl spotkań Akademii Najemcy Walter Herz. W czasie seminarium zostanie zaprezentowany raport „Biuro 10.0”, który powstał we współpracy z firmami Billennium oraz Reesco. Opracowanie poświęcone jest kwestii aranżacji powierzchni biurowych, optymalizacji procesu najmu oraz rozwiązań technicznych w biurach.


3.0
Napisz pierwszy komentarz