Kinnarps nowy

Nowoczesne technologie posadzkowe w Retro Office House

|
Retro Office House Wrocław
Retro Office House Wrocław
Biurowiec zlokalizowany przy ul. Piłsudskiego i ul. Komandorskiej we Wrocławiu został oddany do użytku wiosną tego roku. W jego podziemnym garażu, a także w reprezentacyjnym patio, zastosowano posadzki żywiczne wysokiej jakości, których producentem jest Flowcrete.

Prestiżowy biurowiec Retro Office House składa się z 6 kondygnacji naziemnych, gdzie zlokalizowane są biura oraz lokale handlowo-usługowe, oraz jednej podziemnej, na której znajduje się parking. Został zaprojektowany przez pracownię Kuryłowicz & Associates, za realizację odpowiadała natomiast spółka z grupy LC Corp. Budynek jest połączeniem tradycyjnej wrocławskiej architektury XX wieku z nowoczesnymi technologiami.

Nowoczesna i prosta forma architektoniczna kryje w sobie innowacyjne rozwiązania, m.in. bezspoinowe posadzki żywiczne, które znajdują się w patio oraz garażu podziemnym. 155 miejsc postojowych rozmieszczono na 4 000 mkw. powierzchni, gdzie wykonano specjalistyczne posadzki Deckshield w kolorze szarym z białymi oznaczeniami poziomymi. Ten typ posadzki powstaje na bazie żywicy poliuretanowej z dodatkiem piasku i jest przeznaczony do ochrony betonowych płyt stropowych przed zniszczeniem w wyniku intensywnej eksploatacji przez pojazdy. Powłoki te są elastyczne i wodoszczelne, cechuje je również wysoka wytrzymałość na ścieranie. Co szczególnie istotne, mają one właściwości antypoślizgowe, są także odporne na działanie paliw oraz wszelkich olejów i smarów stosowanych w pojazdach. W Retro Office House posadzki wykonała firma Urszula Urbańska Posadzki Przemysłowe, będąca autoryzowanym wykonawcą Flowcrete.

Na wewnętrzne patio biurowca składa się natomiast 1 600 mkw. powierzchni. Na tym obszarze zastosowano posadzki typu terazzo żywiczne - Mondéco Classic, które w biurowcu wykonała firma EMAC Posadzki z Legnicy, również będąca autoryzowanym wykonawcą Flowcrete. Ta wysokiej klasy posadzka wykonana na bazie żywicy w czarnym kolorze z dodatkiem czarnego kruszywa marmurowego ma delikatny połysk i nadaje wnętrzu elegancji. Stanowi również idealne tło dla umieszczonych w patio dzieł sztuki. Mondéco Classic to posadzki stanowiące element dekoracyjny każdego pomieszczenia. Wielokrotnie szlifowane i polerowane, sprawiają wrażenie polerowanego kamienia. Ich odporność na ścieranie i nienasiąkliwość prowadzą do łatwości w utrzymaniu i możliwości zastosowania w wielu obiektach różnego typu.

Aby zapewnić najbardziej komfortowe warunki działania i rozwoju biznesu w Retro Office House zastosowaliśmy wyłącznie najwyższej jakości materiały wykończeniowe. Posadzki żywiczne na parkingu to nowoczesne rozwiązanie, które korzystnie wpływa nie tylko na estetykę, ale także na jego funkcjonalność. Z kolei szlifowane terazzo w wyrazistym, czarnym kolorze nadało wnętrzu patio elegancki, stylowy charakter – powiedział Witold Stańczak, Project Manager w LC Corp.


5.0
Napisz pierwszy komentarz