LC Corp sprzeda cztery biurowce za 275 mln euro

|
Wola Retro, mat. prarowe
Wola Retro, mat. prarowe
Spółka LC Corp wydała komunikat, w którym poinformowała o potencjalnej sprzedaży czterech budynków biurowych za łączną kwotę 275 mln euro.

LC Corp S.A. jest jednym z najprężniej działających deweloperów w kraju. Spółka zajmuje się realizacją inwestycji komercyjnych oraz mieszkaniowych. W ostatniej informacji poufnej zarząd poinformował o uzgodnieniu z kupującymi kwoty transakcji, która wyniesie aż 275 mln euro.


Spółka uzgodniła z międzynarodowymi podmiotami inwestującymi w nieruchomości komercyjne („Kupujący”) łączną cenę sprzedaży wynoszącą 275 milionów EUR w wyniku negocjacji dotyczących zbycia przez Spółkę czterech budynków biurowych w Polsce: budynku Wola Center, zlokalizowanego w Warszawie przy ul. Przyokopowej 33, budynku Wola Retro, zlokalizowanego w Warszawie przy ul. Skierniewickiej 16/20 (w budowie), Retro Office House, zlokalizowanego we Wrocławiu na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Komandorskiej, oraz Silesia Star, zlokalizowanego w Katowicach przy ul. Uniwersyteckiej 18, rozpoczętych podpisaniem listu intencyjnego w dniu 29.06.2018 r. – można przeczytać w komunikacie.

 

W dalszej części komunikatu spółka poinformowała jednak, że transakcja nie została zamknięta, a dalsze informacje pojawią się podczas kolejnych etapów realizacji umowy.

 

Zamknięcie transakcji nie jest pewne i nastąpi pod warunkiem wynegocjowania szczegółowych postanowień umowy, w szczególności w zakresie zobowiązań Spółki, które będą miały wpływ na wynik ekonomiczny transakcji i mogą być podstawą podjęcia decyzji o jej sfinalizowaniu. Spółka poinformuje w raportach bieżących o realizacji kolejnych etapów transakcji – dowiadujemy się ze strony spółki.

 

O inwestycjach będących przedmiotem transakcji pisaliśmy również tutaj:


0.0
Napisz pierwszy komentarz