Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

Transakcja za ponad 113 mln euro

|
Retro Office House, fot. materiały prasowe Globalworth
Retro Office House, fot. materiały prasowe Globalworth
Ponad 113 mln euro firma Globalworth wydała na zakup dwóch biurowców we Wrocławiu i Katowicach.

Nabyte obiekty – Retro Office House i Silesia Star – oferują łącznie ponad 50 000 mkw. powierzchni biurowej. Transakcja była możliwa dzięki zwiększeniu kapitału spółki. W kwietniu 2019 r. wzrósł on o 500 mln euro. Do Globalworth należy już 21 nieruchomości biurowych i wielofunkcyjnych. Ich łączna powierzchnia najmu przekracza 560 000 mkw.

 

Wrocławski biurowiec Retro Office House znajduje się w centrum miasta. Jego wartość rynkową oszacowano na 59 mln euro. Cała powierzchnia najmu – 21 900 mkw., jest już wynajęta. Wśród najemców są m.in. takie firmy jak Inform i Olympus. Silesia Star to natomiast inwestycja składająca się z dwóch budynków. Pierwszy z nich wybudowano w 2014 r. Kolejny został oddany do użytkowania dwa lata później. Stopień komercjalizacji kompleksu sięgnął 95 proc. W budynkach działają biura firm z branż finansowej, technologicznej oraz sektora usług. Powierzchnia najmu kompleksu wynosi 29 200 mkw. Inwestycja w Silesia Star kosztowała Globalworth ok. 54 mln euro.

 

Koncentrujemy się obecnie na tworzeniu jak najlepszej oferty dla rosnącej społeczności Globalworth w Polsce, która liczy ponad 110 000 pracowników i gości obecnych codziennie w należących do nas budynkach. Naszym celem jest zaprojektowanie i zarządzanie całym doświadczeniem użytkowników tych nieruchomości. Dlatego kupujemy budynki w najlepszych lokalizacjach, przejmujemy je w zarządzanie właścicielskie, a wszystko po to, aby ściśle współpracować z najemcami i móc reagować na potrzeby naszej rosnącej społeczności – dodaje Dimitris Raptis, zastępca dyrektora generalnego oraz dyrektor ds. inwestycji w Globalworth, dyrektor generalny Globalworth Poland.


1.0
Napisz pierwszy komentarz