Giant

Adgar Poland z nowym budynkiem w Warszawie

|
Adgar Poland, ul. Czackiego 15/17
Adgar Poland, ul. Czackiego 15/17
Światowy inwestor w sektorze nieruchomości biurowych podpisał umowę na zakup budynku przy ul. Czackiego 15/17. Przez niemal 20 lat w tej lokalizacji działał Teatr Kwadrat, który przeniósł się do nowej siedziby w 2010 r.

Dotychczasowym właścicielem budynku, który 13 listopada 2018r. zakupił nowy inwestor, była firma Molina Nieruchomości. Obiekt posiada 7 naziemnych kondygnacji oraz 1 podziemną. Powierzchnia najmu wynosi ok. 4 000 mkw.


Realizując naszą strategię biznesową stale poszukujemy wyjątkowych nieruchomości w Warszawie, w której jesteśmy obecni już prawie 20 lat, by po modernizacji tchnąć w nie nowe życie i sprawić, że będą pozytywnie oddziaływać na całą okolicę. Jestem przekonany, że tak będzie i tym razem, tym bardziej że powierzchnię budynku planujemy przeznaczyć na nasze innowacyjne koncepty - Brain Embassy, nasz co-creating, który cieszy się dużą popularnością oraz BeYOURSeLF, rewolucyjny koncept najmu łączący zalety co-creatingu, czyli coworkingu w wydaniu Adgar i tradycyjnego biura. Obiekt przy Czackiego 15/17 ma bardzo ciekawą historię, dołożymy starań, aby znów stał się wyjątkowym miejscem – komentował Eyal Litwin, dyrektor generalny Adgar Poland.

 

Podpisanie umowy na zakup tego budynku zwiększyło portfolio firmy Adgar Poland do 12 obiektów w Polsce. Wartość tej transakcji wyniosła 36 mln zł. W portfelu firmy znajdują się m.in. kompleks Adgar Park West czy też czy Adgar BIT na Biznesowym Mokotowie.


Od ostatniego zakupu budynku przez Adgar Poland minęły 4 lata. W 2014 roku nabyliśmy Adgar Wave, od tego czasu długo szukaliśmy odpowiedniego obiektu w centrum Warszawy, który byłby idealnym wyborem dla naszych dwóch konceptów - Brain Embassy i BeYOURSeLF. Co-creating Brain Embassy cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że w jego pierwszej lokalizacji na Ochocie, jest w 100 proc. wynajęty, na biura zamknięte mamy sporą listę oczekujących. Natomiast BeYOURSeLF wprowadzony na rynek wiosną tego roku stale zyskuje nowych najemców, znajduje się już w 3 lokalizacjach w Warszawie. Początkiem listopada br. otrzymał nagrodę magazynu CIJ w kategorii New Concept of the Year. Jestem pewna, że nasza oferta BE i BeYS w nowym budynku w ścisłym centum stolicy będzie stanowiła ciekawą alternatywę dla firm poszukujących wyjątkowej przestrzeni i miejsca na swoją siedzibę - mówi Monika Kaczmarczyk, dyrektor zarządzająca Brain Embassy i Adgar Conference Group.


2.0
Napisz pierwszy komentarz