Assa Abloy

Niesamowita iluminacja na 100. rocznicę odzyskania niepodległości

|
Iluminacja na budynku IBC w Krakowie
Iluminacja na budynku IBC w Krakowie
W całym kraju hucznie obchodzono 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Po 123 latach na mapę przywrócono Polskę, co i tym razem postanowiono uczcić w wyjątkowy sposób. Na rozświetlenie swojego budynku zdecydował się krakowski Imperial Business Center.

Ten nowoczesny biurowiec powstał przy ulicy Wadowickiej w Krakowie. Do użytku został oddany w sierpniu 2018 r. i oferuje powierzchnie biurowe w standardzie klasy A. IBC uzyskał również ekologiczny certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Krakowski biurowiec jest pierwszym w Krakowie, a drugim w Polsce biurowcem, posiadającym oryginalną iluminację zewnętrzną.


Imperial Business Center otrzymał za swoje walory proekologiczne certyfikat BREEAM VERY GOOD, który jest jednym z dwóch najważniejszych systemów certyfikacji zielonego budownictwa na świecie. To bardzo ważne, aby współczesna architektura szła w parze z optymalizacją kosztów i poprawą jakości środowiska pracy – informował niedawno Maciej Trzmielewski, Prezes Zarządu.


Aby uczcić tak ważne święto postanowiono skorzystać z owej iluminacji w celu podświetlenia budynku w barwach narodowych. Biurowiec rozświetlił się w kolorach białym i czerwonym, na jego fasadzie widniała również symboliczna liczba 100.


Na ten nowoczesny biurowiec składa się powierzchnia ok. 5 300 mkw. Jest to projekt inwestycyjny spółki Imperial Capital. Zarządcą biurowca Imperial Business Center została firma Knight Frank.


0.0
Napisz pierwszy komentarz