Giant

Nowoczesność ma geometryczne kształty

|
Szklane Tarasy
Szklane Tarasy
Swój renesans przeżywają dzisiaj formy geometryczne, które wkraczają do wnętrz mieszkań oraz biur, również w wielkim formacie, gdzie wysuwają się na pierwszy plan.

Podczas aranżacji minimalistycznych, nowoczesnych przestrzeni, które mają się wyróżniać, warto postawić na odważne wzory. W tym celu pomoże zastosowanie geometrii, która charakteryzuje się formą i możliwością nieszablonowych połączeń. Z takiego rozwiązania w rzeszowskim ZIG ZAG House skorzystał deweloper Szklane Tarasy, gdzie dzięki wsparciu ekspertów z Newmor Polska wprowadzono właśnie geometryczne wzory, co nadało wnętrzu nowoczesnego charakteru.


Nowoczesny minimalizm

W rzeszowskim biurze dewelopera Szklane Tarasy prym wiedzie minimalizm przełamany wyrazistymi akcentami. Projektanci właśnie dzięki nim idealnie oddali innowacyjny charakter firmy. Czarne, ażurowe krzesła oraz zastosowanie kolorowych akcentów pomogły w stworzeniu eleganckiej przestrzeni, nie odbierając jej przyjaznej i swobodnej atmosfery.


Wzory w roli głównej

Do stworzenia tego wnętrza zastosowano geometryczne kształty, które wykorzystano na ścianach oraz wykładzinie. Trójkąty, linie i czworokąty stworzyły abstrakcyjne kształty łącząc się ze sobą i przenikając, pozostając jednoczenie spójnymi i harmonijnie komponując się z przestrzenią. Efekt ten uzyskano poprzez użycie stonowanej kolorystyki wpisującej się w to wnętrze. Wszystko utrzymane zostało w duchu minimalistycznej prostoty o unikatowym charakterze.


Wykładzina szyta na miarę

Wyjątkowego charakteru nadała przestrzeni wykonana na indywidualne zamówienie wykładzina Newmor Polska. Została stworzona przy użyciu specjalnej technologii chromojet printing, która gwarantuje równomierne rozłożenie koloru na całej długości włókien oraz uodparnia materiał na blaknięcie.

Inspiracją do wzoru na wykładzinie w biurze firmy Szklane Tarasy była elewacja budynku. Podobne formy geometryczne znajdują się na zewnątrz, co stało się ciekawym pomysłem na kontynuacje wzorów we wnętrzach, ale nieodzwierciedlające ich w 100 proc. Indywidualne nadruki na wykładzinie według zaprojektowanego wzoru, które realizuje marka Newmor dała początek idei, aby to podłoga stała się akcentem stylistycznym we wnętrzu tego biura. Korzystając z możliwości technologicznych Newmor także w zakresie indywidualnych nadruków na tapetach, moglibyśmy podobny wzór wykonać na ścianie jednak to spójna i oryginalna podłoga nadaje charakteru tej przestrzeni – mówiła o szczegółach realizacji architekt Karolina Michałkiewicz z pracowni Blok Architekci.


Wzór w dużym formacie został wkomponowany w nowoczesne wnętrze, w którym zastosowano również modernistyczne oświetlenie i designerskie meble. Zastosowanie takiego podłoża dodało przestrzeni przytulności i spowodowało, że bardziej niż biuro, przypomina ono stylowy salon.


5.0
Napisz pierwszy komentarz