Proton Office

Oryginalna posadzka w krakowskim biurowcu Dot Office „G”

|
Dot Office
Dot Office
Należący do kompleksu biurowego Grupy BUMA budynek Dot Office „G” został właśnie oddany do użytku. Obiekt wyróżniają nowoczesne rozwiązania architektoniczne, m.in. posadzka żywiczna Peran STB, która została zastosowana w holu wejściowym.

Zlokalizowany na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego biurowiec Dot Office „G” jest najnowszym budynkiem klasy A. Na 4 nadziemnych kondygnacjach rozmieszczono ponad 4 000 mkw. powierzchni biurowej i usługowej, ponadto na jednej kondygnacji podziemnej znajduje się parking dla jego użytkowników. Obiekt został zaprojektowany przez pracownię Medusa Group.

W budynku zastosowano szereg rozwiązań, które jednocześnie spełniają najwyższe standardy ekologiczne. Hol wejściowy biurowca o powierzchni około 500 mkw. został pokryty bezspoinową posadzką żywiczną Peran STB w oryginalnej technologii dostarczonej przez Flowcrete Polska. Materiał ten został wykorzystany również do wykończenia podłóg w windach.


Posadzki Peran STB w Dot Office „G” wykonane zostały na bazie bezbarwnej żywicy epoksydowej i bardzo drobnego piasku kwarcowego w jednolitym, szarym kolorze. Całość następnie pokryto warstwą bezbarwnej żywicy i matowego lakieru. Swoją surową estetyką podłoże przypomina polerowany beton, przy czym zapewnia dodatkowe korzyści, które daje jedynie zastosowanie żywic: wieloletnią trwałość, nienasiąkliwość, odporność na ścieranie i zarysowania. Tego typu technologia posadzkowa początkowo była wykorzystywana głównie w przemyśle, jednak coraz częściej stosuje się ją w obiektach użyteczności publicznej, m.in. w holach biurowców, w muzeach czy na lotniskach ze względu na niezawodność takiej powierzchni.


Podłoże w holu wejściowym biurowca zostało wykonane przez autoryzowanego wykonawcę Flowcrete, firmę EUROMAT POLSKA Sp. z o.o. Sp.k.


5.0
Napisz pierwszy komentarz