Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Odrobina natury w biurze

|
mat. Everspace
Mat. Everspace
Wyrażanie węzi z naturą staje się coraz bardziej powszechne m.in. poprzez wprowadzanie jej elementów w aranżacji wnętrz. Jednym z nich mogą być ściany w kolorach ziemi.

 

Uniwersalny trend

Nieustającą popularnością kojarzą się różnorodne odcienie barw ziemi, takie jak beż, sjena, heban czy ochra. Poprzez swoją uniwersalność można je zastosować w niemal każdym wnętrzu. Kolory te pozytywnie wpływają na nastrój, a barwy z tej palety dobrze się ze sobą łączą i przenikają, co ułatwia ich dobór.

Właściwe użycie odpowiedniej kolorystyki może optycznie powiększyć wnętrze, co uzyskuje się poprzez zastosowanie jasnych barw. Można je również pomniejszyć stwarzając przytulną atmosferę ­– w tym celu stosuje się natomiast głębsze i bardziej nasycone kolory. Kolory ziemi sprzyjają również kreatywności, a ich uniwersalność sprawia, że sprawdzają się zarówno w domu, jak i w biurze. Te zalety sprawiają, że to właśnie ta paleta barw jest najczęściej używana przez Polaków w wystroju wnętrz.


Kolory, którymi otaczamy się na co dzień, mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Stanowią silne bodźce, nie zawsze pozytywne - często nas irytują i rozpraszają. Dlatego tak ważne jest, by postawić na optymalne rozwiązania, barwy, wśród których będziemy się czuć swobodnie. Odcienie ziemi zapewniają poczucie ciepła i bezpieczeństwa, a także bliskości z naturą. Brązy kojarzą się ponadto z trwałością i stabilnością. Wszystko to daje efekt pełnej komfortu, niewymuszonej elegancji - wyjaśnił ekspert, Dariusz Wicher - dyrektor handlowy Everspace.


Różnorodne możliwości

Naturalne barwy można łączyć z drewnianym wyposażeniem o klasycznym stylu, jednak dobrze pasują również do bardziej nowoczesnych rozwiązań. Wówczas ich forma raczej nie powinna zawierać wiele zdobień. Połączenie brązów z minimalistyczną formą z pewnością da efektowny rezultat. Podczas doboru wystroju wnętrza warto zapoznać się z szeroką ofertą mebli marki Everspace, w której znajdują się zarówno propozycje o charakterze klasycznym, jak i nowoczesnym.

 

Więcej na: http://www.everspace.pl/


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra