Interbiuro - duży

Koneser wkracza w II fazę realizacji

|
Centrum Praskie Koneser
Centrum Praskie Koneser
Wkrótce rozpocznie się budowa budynków M i N wchodzących w komercyjną część Centrum Praskiego Koneser.

Nie jest to jednak jedyna pozytywna wiadomość dla inwestorów Grupy Liebrecht & wooD. Kompleks otrzymał bowiem nagrodę w konkursie Eurobuild Awards dla najlepszego projektu biurowego oddanego do użytku w Polsce w 2018 r. Wydaje się, że Centrum jest zasypywane nagrodami. Zaledwie miesiąc wcześniej otrzymało nagrodę na gali CIJ Awards Poland 2018, gdzie zostało uznane za najlepszy projekt biurowy tego roku. Doceniono w nim takie cechy jak wizerunek inwestycji, poziom komercjalizacji, realizację zgodną ze standardami zrównoważonego budownictwa oraz skalę rewitalizacji.


Na naszych oczach nastąpiła rewolucyjna zmiana. Po raz pierwszy w historii sektor biurowy na warszawskiej Pradze zwycięża w najważniejszych dla sektora nieruchomości konkursach. Jeszcze dekadę temu prawa strona Wisły właściwie nie istniała w świadomości najemców, a dziś jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków rozwoju dla firm. O popularności Pragi świadczy choćby fakt, że w konkursie Eurobuild Awards Centrum Praskie Koneser zwyciężyło spośród aż 16 nominowanych, znakomitych projektów, reprezentujących wiodące od lat lokalizacje, m.in. Śródmieście, Wolę czy Mokotów. Cieszymy się, że jesteśmy liderem zmian i odpowiadamy na potrzeby rynku. Dlatego z dumą możemy ogłosić rozpoczęcie realizacji drugiej fazy komercyjnej części Konesera – powiedziała Magdalena Bartkiewicz-Podoba, Dyrektor Generalna Liebrecht & wooD Poland.


Centrum Praskie Koneser znajduje się w miejscu dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek, a projekt realizacji polegał na rewitalizacji dawnych obiektów. Na 60 000 mkw. znaleźć można cały przekrój funkcji: mieszkalne, biurowe czy handlowo-usługowe. Cały czas kompleks się rozrasta, o czym najlepiej świadczy wkroczenie w kolejny etap realizacji inwestycji i budowa budynków M i N, które mają zostać oddane do użytku w 2020 r. Zlokalizowane zostaną pomiędzy Muzeum Polskiej Wódki i zajmą łącznie 17 500 mkw. powierzchni, gdzie na pięciu kondygnacjach znajdą się powierzchnie biurowe, a parter zostanie przeznaczony dla lokali handlowo-usługowych. Rozwinie to wynajętą już w 98 proc. komercyjną część kompleksu, w której znajdują się takie firmy jak: Atende, Campus Warsaw A Google Space, Clico, Energy Solution, LINK, RK Legal i Waberer’s Polska.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Eligiusz :
Cały czas jest popyt na nowe biura w warszawie, zatem budowa idzie naprzód https://walterherz.com/pl/a/nowe-biura-maja-wziecie
7 grudnia 2018 14:32
Interbiuro - duży
mantra